Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pilnā sparā rit Lielā talka; Laiks savest kārtībā arī savu mājvietu

Jau daudzus gadus 30. aprīlis ir diena, kad Latvijā norisinās Lielā talka. Tajā cilvēki ir aicināti savest kārtībā gan dažādas publiskas vietas, gan arī rosīties paši savās mājās un pagalmos. Pat, ja Latvijas sakārtošanas darbus un mājvietas talkošanu vienā dienā apvienot neizdosies, tev noteikti noderēs šie ātri padomi.

Kā atbrīvoties no krāmiem? Un kur likt liela apjoma atkritumus?

Gana daudziem cilvēkiem piemīt tendence gadiem ilgi krāt dažādas lietas. Ar domu – saimniecībā noderēs. Bet nenoder un lietas turpina krāties, un kādā brīdī sāk apgrūtināt dzīvi. Kad pieņemts lēmums atbrīvoties no krāmiem, jāatceras, ka liela apjoma atkritumus nekādā gadījumā nedrīkst mēģināt izvietot dažādos atkritumu konteineros pilsētā. Pašvaldību policiju statistika liecina, ka cilvēki šādi mēdz rīkoties itin bieži. Šādas darbības ir administratīvi sodāmas. Ja nepieciešams atbrīvoties no liela apjoma atkritumiem, jāmeklē tuvākais atkritumu nodošanas punkts vai vēl ērtāk – jāvienojas ar kādu specializētu uzņēmumu, kura pārstāvji tad atbrauks, savāks atkritumus un atbilstoši likuma normām tos utilizēs. Pie viena varēsi nodot arī vecās mēbeles, kas savu laiku jau nokalpojušas, nolietoto sadzīves tehniku, riepas un cita veida atkritumus.

Ko darīt ar zariem un lapām?

Cilvēkiem, kuri dzīvo pilsētās, bet privātmājās nereti liela problēma ir atbrīvošanās no zariem un lapām. Jāatceras, ka lielākajā daļā Latvijas pašvaldību liela apmēra ugunskurus kurināt ir aizliegs un par to var saņemt administratīvo sodu. Visvienkāršāk no dārza atkritumiem var atbrīvoties, lūdzot speciālistu palīdzību.

Kur likt būvgružus?

Tuvojoties siltākam laikam, daudzi vairāk sāk domāt par mājas remontdarbiem, celtniecību, tāpēc aktualizējas problēma – kur likt būvgružus. Atgādinām, ka nekādā ziņā būvgružus nevajadzētu mēģināt izmest kaut kur dabā. Tas nav nedz ētiski, nedz arī likumīgi un, jā, arī par to var saņemt naudas sodu. Būvgružu savākšanai ir jāpasūta konteiners vai jāuztic tos savākt speciālistiem.

Talko, padari skaistāku vidi sev apkārt, bet dari to atbildīgi. Ja nepieciešams atbrīvoties no liela apjoma atkritumiem, būvgružiem, zariem un lapām, nolietotās sadzīves tehnikas, vecajām mēbelēm, riepām vai cita veida atkritumiem, tad vērsies pie “Komanda24”, jo uzņēmums palīdz ne tikai pārcelšanās gadījumā, bet arī ar šo.


Foto: Komanda24.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas