Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Plānots atteikties no nepieciešamības komercbankai izvērtēt kredīta pieteikumu daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes uzlabošanai

Daudzdzīvokļu nami Foto: LETA

Daudzdzīvokļu nami Foto: LETA

Paredzēts atcelt līdzšinējo normu, ka AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") izsniedz kredītu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai tikai pēc tam, kad komercbanka ir atteikusi kredīta piešķiršanu daudzdzīvokļu mājai, liecina saskaņošanai iesniegtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Grozījumi Ministru kabineta 2022.gada 14.jūlija noteikumos "Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1.2. reformu un investīciju virziena "Energoefektivitātes uzlabošana" 1.2.1.1.i. investīcijas "Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošana un pāreja uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu" īstenošanas noteikumi" paredz, ka turpmāk "Altum" var pieņemt kredīta pieteikumu uzreiz, atsakoties no nepieciešamības komercbankai izvērtēt iespēju piešķirt kredītu daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes uzlabošanai.

Šie Ministru kabineta noteikumi šobrīd nosaka, ka vispirms komercbankai ir jāizvērtē iespēja piešķirt kredītu daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes uzlabošanai. Ja komercbanka atsakās piešķirt kredītu, māja var vērsties pie sabiedrības "Altum" pēc kredīta.

Ekonomikas ministrija skaidro, ka 2021.gadā 33% no visiem projektiem daudzdzīvokļu māju energoefektivitāte uzlabošanai tika finansēti ar sabiedrības "Altum" aizdevumiem. Savukārt 2022.gadā komercbanku atteikumi tika saņemti jau būtiski vairāk un jau 46% no projektiem bija nepieciešams sabiedrības "Altum" aizdevums, jo komercbankas nevēlējas kreditēt šo daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanu.

Svītrojot nosacījumu, ka "Altum" izsniedz kredītu pēc tam, kad komercbanka ir atteikusi kredīta piešķiršanu daudzdzīvokļu mājai, "Altum" varēs pieņemt kredīta pieteikumu uzreiz, atsakoties no nepieciešamības komercbankai izvērtēt iespēju piešķirt kredītu daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes uzlabošanai.

Plānots noteikt, ka atbalsta pretendentiem nav nepieciešams vērsties pie cita finansētāja finansējuma saņemšanai un saņemt atteikumu aizdevuma piešķiršanai, lai varētu saņemt aizdevumu no "Altum", arī komersantu digitālās transformācijas veicināšanas, zemas īres maksas mājokļu būvniecības un energoefektivitātes paaugstināšanas uzņēmējdarbībā programmās.

Daudzdzīvokļu nami Foto: LETA

Daudzdzīvokļu nami Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas