Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Profesionālā dzīvnieku barība vai svaigēšana – kas labāks suņa un kaķa veselībai?

Dzīvnieku barība, Image by Stefan Glazer from Pixabay

Dzīvnieku barība, Image by Stefan Glazer from Pixabay

Pareizs, sabalansēts uzturs ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem jūsu mājdzīvnieka – suņa vai kaķa – veselībai, labklājībai un ilgam mūžam. Protams, tikai ar barošanu vien nevarēs izvairīties no visām veselības problēmām, tomēr lielā mērā novērst tās var gan. Kādi tad ir galvenie optimālas suņa vai kaķa barošanas principi mājas apstākļos ?

Svaigā vai rūpnieciski ražotā dzīvnieku barība – izvēlieties vienu!

Jautājums par to, kurš barošanas veids – rūpnieciski ražota speciālā dzīvnieku barība vai svaiga, dabīga pārtika – ir piemērotāks suņa vai kaķa veselībai, pēdējā laikā mājdzīvnieku saimnieku vidū ir kļuvis ļoti aktuāls. Gadās pat, ka abu pieeju piekritēji sadalās pretim stāvošās nometnēs, un kategoriski aizstāv savu izvēli kā vienīgo pareizo.

Šāds jautājuma uzstādījums nav īsti pamatots. Gan veterinārārsti, gan pieredzējuši dzīvnieku audzētāji atzīst, ka abas metodes var dot labus rezultātus, ja vien tiek ievērota virkne sabalansētas barošanas nosacījumu. Ar gatavo, labas kvalitātes profesionālo barību to izdarīt, protams, ir daudz vienkāršāk, jo īpaši ņemot vērā vairuma dzīvnieku īpašnieku aizņemto ikdienas ritmu.

Bieži novērots, ka dzīvnieku saimnieki paralēli izmanto abus barošanas veidus – reizēm dod gatavo sauso barību vai konservus, bet reizēm – svaigu gaļu, biezpienu, olu vai ko citu viņuprāt piemērotu. Speciālisti tā darīt neiesaka. Svaigajai un rūpnieciski ražotajai barībai ir dažāds pārstrādāšanas laiks un nepieciešamais fermentu daudzums, un abu veidu sajaukums var novest pie veselības traucējumiem. Ieteicams izvēlēties vienu no šiem barošanas principiem un pie tā pieturēties.

Kādas barošanas kļūdas visbiežāk pieļauj dzīvnieku īpašnieki?

Dzīvnieku īpašnieki mēdz kļūdaini iedomāties, ka dabīga pārtika viņu mīlulim nozīmē to pašu ēdienu no saimnieku galda. Lai arī pagatavots no dabīgām izejvielām un ievērojot visus veselīga cilvēku uztura principus, dzīvniekam tas īsti piemērots nebūs. Ir virkne mājdzīvniekiem nepiemērotu cilvēku uztura produktu, no kuriem vajadzētu īpaši izvairīties.

Piemēram, vai zinājāt, ka arī tādas lietas kā svaigas zivis vai govs piens, kas tradicionāli tiek uzskatīti par īstiem kaķa gardumiem, veterinārārstu ieskatā tiem nemaz nav tik piemēroti ? Zivis ieteicams dot vārītā veidā 1-2 reizes nedēļā, bet fermentu, kas nepieciešami svaiga piena sašķelšanai, pieauguša kaķa organismā nemaz nav. Tā vietā kaķim ik dienu būtu jādod kāds no skābpiena produktiem – kefīrs, dabiskais jogurts bez piedevām, liess biezpiens un krējums, rūgušpiens. Nevēlami kaķim, izradās, ir arī kartupeļi.

Kas jāievēro, lai suņa vai kaķa uzturs būtu pareizi sabalansēts?

Dabīgā barošana jeb svaigēšana dzīvniekam nozīmē to, ka tiek piedāvāts tāds uzturs, kas ir vistuvākais tam, ko dzīvnieks būtu ēdis, ja patstāvīgi dzīvotu brīvā dabā. Gan suns, gan kaķis ir plēsēji, tāpēc pamatā visas olbaltumvielas, tauki un ogļhidrāti tiem ir jāsaņem no dzīvnieku izcelsmes produktiem. Ēdienkartes pamatu veidos dažāda veida gaļa, ieskaitot subproduktus. Ieteicams iekļaut arī dārzeņus, olas, skābpiena produktus, un papildus pievienot kvalitatīvas vitamīnu un minerālvielu piedevas.

Iespējams, ka dabīgā pārtika dzīvniekam garšos labāk nekā rūpnieciski ražotā. Ir tikai viens trūkums – pareiza šādas barības piemeklēšana, ēdienkartes sastādīšana prasa laiku un zināšanas. Saimniekam būs pastāvīgi jāseko svaigās barības sabalansētībai un jāvelta laiks tās pagatavošanai, jo šādai barībai vienmēr jābūt svaigai un istabas temperatūrā. Lai svaigā pārtika nezaudētu savas labās īpašības, tās krājumi būs jāatjauno vismaz reizi divās dienās – tas patiesībā ir biežāk, nekā cilvēki vidēji iepērkas savām uztura vajadzībām.

Profesionālā barība – kvalitatīva, sabalansēta un ērta lietošanai

Nevajadzētu domāt, ka, izvēloties rūpnieciski ražotu barību sunim vai kaķim, saimnieks savu paša ērtību labad dara dzīvniekam pāri, un just sirdsapziņas pārmetumus šajā sakarībā. Mūsdienu profesionālā dzīvnieku barība ir izgatavota no kvalitatīvām, pārbaudītām un sertificētām izejvielām (pamatā – gaļas produktiem), satur visas nepieciešamās uzturvielas, minerālvielas un vitamīnus, un ir lieliski sabalansēta.

Interneta veikals Zoopet.lv ir parūpējies, lai dzīvnieka barošana būtu maksimāli ērta arī saimniekiem – atliek tikai izvēlēties vajadzīgo produktu, pasūtīt un smagie barības maisi tiks nogādāti līdz pat jūsu namdurvīm. Zoopet.lv piedāvājuma klāstā jūs atradīsit kvalitatīvu specializēto barību, piemērotu suņiem un kaķiem jebkurā viņu dzīves posmā – kucēniem un kaķēniem, aktīviem dzīvniekiem, senioriem, grūsnām un barojošām māmiņām, dzīvniekiem, kam derētu samazināt svaru, un citām situācijām, kā arī veselīgus suņu un kaķu kārumus, vitamīnus un dzīvnieku aksesuārus.

Lai labi garšo un spēks kaulos!

Dzīvnieku barība, Image by Stefan Glazer from Pixabay

Dzīvnieku barība, Image by Stefan Glazer from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas