Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Prūsis skarbi kritizē izjukušo četrinieku: "Viņi no sportistiem pārtapa par grāmatvežiem un biznesmeņiem..."

Sandis Prūsis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Sandis Prūsis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis sarunā ar laikrakstu "Diena" paudis skarbu kritiku nupat izjukušā četrinieka virzienā, sakot, ka sportisti esot atteikušies no sportiskajām ambīcijām "sīknaudas" dēļ.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka pajucis Latvijas vadošais bobsleja četrinieks, jo pilots Emīls Cipulis un stūmēji Dāvis Spriņģis un Krists Lindenblats nolēma uzrakstīt atlūgumus un noslēgt karjeras, jo nebija apmierināti ar atalgojumiem.

Cipulis nebija apmierināts ar Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas attieksmi pret sportistiem. Prūsis tikmēr komentēja, ka vienīgie iebildumi no sportistiem bija saistībā ar atalgojumu.

"Vienīgais, ko es dzirdēju - kāpēc visiem vadošajā četriniekā neesot vienāds atalgojums?" teica Prūsis, kurš piedāvājis risinājumus. "Pirmajā gadījumā algas dienā visi četri naudu saliek vienā grozā un sadala četrās vienādās daļās. Otrajā variantā lielāko finansējumu var pielīdzināt mazākajam vai vidējam, bet tas neder, jo visi grib vienādi lielu finansējumu."

Treneris uzsvēra, ka komandu sporta veidos visiem nevar būt vienādi atalgojumi. "Jāņem vērā, ka visi vienādi lielu darbu nedara. Man sacīja, ka esam taču viena komanda, bet saņemam dažādu atalgojumu. Es atbildēju, ka "VEF Rīga" arī ir viena basketbola komanda, bet spēlētāju atalgojums ir atšķirīgs."

Prūsis atklāja, ka Cipulim katru gadu tikusi palielināta alga un ka pēc olimpiādes, visticamāk, būtu sasniedzis Matīsa Mikņa atalgojuma līmeni.

Pašreizējā situācijā man ir kauns par bijušo komandu, kas pusotru gadu pirms olimpiskajām spēlēm savus olimpiskos mērķus un ideālus samainīja pret sīknaudu.

"Es arī atvainojos līdzjutējiem, ka savlaicīgi nepamanīju, kurā brīdī viņi no sportistiem pārtapa par grāmatvežiem un biznesmeņiem. Man likās, ka sports tomēr ir galvenais šajā komandā," atzina treneris.

Sandis Prūsis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Sandis Prūsis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas