Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

PVO vaino četras rūpniecības nozares 2,7 miljonos nāves gadījumu Eiropā gadā

Rūpnīca. Foto: Unisplash

Rūpnīca. Foto: Unisplash

Pasaules Veselības organizācija (PVO) trešdien vainoja četras rūpniecības nozares - tabakas, intensīvi apstrādātu pārtikas produktu, fosilās degvielas un alkohola rūpniecību, ka tās izraisa 2,7 miljonu cilvēku nāves gadījumus gadā.

Šīs "četras rūpniecības nozares katru dienu nogalina vismaz 7000 cilvēkus mūsu reģionā", paziņoja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge. Šajā reģionā ir ietvertas 53 valstis, ieskaitot Vidusāzijas valstis.

Šo rūpniecības nozaru konsolidācija nedaudzos multinacionālos uzņēmumos "ir ļāvusi tiem iegūt ievērojamu varu pār politisko un juridisko kontekstu, kuros tīe darbojas, un radīt šķēršļus sabiedrības interešu noteikumiem, kas varētu ietekmēt to peļņu," paziņoja PVO, publiskojot ziņojumu.

Šo nozaru taktika ietver neaizsargātu cilvēku izmantošanu ar mērķētām mārketinga stratēģijām, patērētāju maldināšanu un nepatiesu apgalvojumu izteikšanu par to produktu labajām īpašībām vai atbilstību vides prasībām.

"Šī taktika apdraud pagājušā gadsimta sabiedrības veselības ieguvumus un neļauj valstīm sasniegt to mērķus veselības jomā," piebilda PVO.

Šo rūpniecības nozaru lobēšana apgrūtina centienus vērsties pret tādām neinfekciozām slimībām kā sirds un asinsvadu saslimšanas, vēzis un diabēts, paziņoja PVO.

Saskaņā ar PVO datiem gandrīz 60% pieaugušo un trešdaļa bērnu Eiropā ir ar lieko svaru vai aptaukojušies.

Visjaunākie dati no 2017.gada rāda, ka Eiropā katrs piektais nāves gadījums, kuru izraisījušas sirds un asinsvadu slimības vai vēzis, ir neveselīgu ēšanas paradumu rezultāts.

PVO aicināja valstis cīnīties pret to, ieviešot stingrākus noteikumus neveselīgu produktu mārketingam, monopolu praksei un lobēšanai.

"Cilvēkiem vienmēr jābūt svarīgākiem par peļņu," sacīja Klūge.

Ziņojums ar nosaukumu "Neinfekciozo slimību komerciālie noteicošie faktori PVO Eiropas reģionā" ir pieejams PVO vietnē.

Rūpnīca. Foto: Unisplash

Rūpnīca. Foto: Unisplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas