Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Radoši padomi, kā lietderīgi izmantot palodzes

Palodze, Photo by Vitolda Klein on Unsplash

Palodze, Photo by Vitolda Klein on Unsplash

Ceļot vai remontējot mājokli, cilvēki ne vienmēr pievērš pietiekami daudz uzmanības palodžu izvēlei. Liekas, ka tas tikai tāds neliels interjera elements, kā piedeva logam. Tomēr tā īsti nebūs viss. Palodzes var uzlabot visa mājokļa izskatu vai, nepareizi izvēlētas, to sabojāt. Tāpat nevajag aizmirst, ka palodzes pilda virkni praktisku funkciju

Palodze kā galds, grāmatu plaukts vai pat sēdvieta

Jā, cilvēki tik tiešām mēdz izmantot palodzes kā plauktus un pat galdus. Ja palodze aizkrāmēta ar mantām tā, ka drīz vairs saules gaismu nevarēs redzēt, var būt noderīgi to nomainīt ar platāku un praktiski piemērotu plaukta vai galda funkcijai, tātad - gan pietiekoši izturīga materiāla, gan viegli kopjamu. Ja palodzi atbrīvos, būs iespējams uz tās arī jauki pasēdēt, omulīgi vērojot lietus lāses vai garām braucošas mašīnas. Lai palodze, kura tiek ievērojami noslogota, būtu droša, ir svarīgi to nostiprināt ar leņķveida balstiem vai atsevišķos gadījumos – pat balstveida kājām.

Palodze kā grezns puķu stends

Protams, ka palodzes brīnišķīgi noder arī aizrautīgiem istabas augu mīlētājiem. Tiem, kuri nopietnāk aizraujas ar podiņu puķu audzēšanu, vienmēr labāk izvēlēties pvc materiāla palodzes. Tās būs 100% mitrumizturīgas. Ir vērts pievērst uzmanību virsmas īpašībām – Premium klases PVC palodzes būs arī viegli kopjamas, drošākas pret skrāpēšanos un savam mērķim kalpos ļoti ilgi.

Palodze kā dizaina elements

Jau sen garām tie laiki, kad visās mājās palodzes bija vienādas un neizteiksmīgas. Šobrīd iespējams iegādāties gan dažādu krāsu, gan materiālu palodzes. Apskatot palodžu piedāvājumu tirgu ir skaidrs, ka ar jaunas palodzes palīdzību var lieliski atsvaidzināt mājokļa interjeru. Un nomainīt palodzes mūsdienās itin nemaz vairs nav sarežģīti.

Kā notiek palodžu maiņa

Profesionāļi palodzes maiņu parasti izdodas veikt tā, lai netiktu bojāta esošā logu aiļu apdare. Pēc palodzes nomaiņas atliks vien piekrāsot apmēram 10 cm sienas daļu zem palodzes un varbūt nedaudz pieslēguma vietu palodzes sānu daļā. Lai nekļūdītos ar izmēriem, drošāk ir pieaicināt meistaru un uz vietas izrunāt savas vēlmes - cik dziļu, cik garu, varbūt vienotu kopā vairākiem logiem – stāstiet uzreiz visas savas idejas! Arī palodzes montāžā ir savas nianses, kam jāpievērš uzmanība: tās slīpumam, lai liekais mitrums tek uz zemes nevis krājas pie loga, siltinājumam zem palodzes, noķīlēšanai, lai palodze “nestaigātu”.

Kas jāņem vērā, iegādājoties jaunu palodzi

Iegādājoties palodzi, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tās īpašībām. Ne visas koka palodzes ir vienādi biezas un vienādi gatavotas, ne visas PVC palodzes ir ar vienādu izturību pret slodzēm un kopšanas vieglumu. Ir jāsaprot, ka lētākais risinājums noteikti būs piemērots putekļu krāšanai, bet ja palodzes esat nolēmuši lietot ikdienā – ir vērts izvērtēt dažādus variantus un konsultēties ar profesionāļiem

Palodze, Photo by Vitolda Klein on Unsplash

Palodze, Photo by Vitolda Klein on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas