Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ratnieku dabas taka un Ratnieku ala

Vidzeme sevī slēpj tik daudz fantastisku vietu! Viena no tām ir Ratnieku dabas taka, kurā atradīsi tik daudz dažāda, tai skaitā arī Ratnieku alu ar vairākiem kambariem.

Ratnieku dabas taka

Ratnieku dabas taka atrodas aiz Ratnieku kompleksa. Atliek vien novietot auto tālākajā stāvlaukumā un pārejot pāri ceļam jādodas uz meža nostūri. Taka ir brīnišķīgi baudāma mierīgai 1,7 km garai pastaigai vai braukšanai ar riteni un vijas caur bagātīgu, skaistu un sēnēm bagātu mežu. Savu beciņu un baraviciņu var nogriezt arī turpat uz takas.

Izstaigāt to var ar bērniem, kuri jau staigā, ar bērnu ratiņiem tā būs izbraucama vien aptuveni pusi, tad gan būs jāgriežas atpakaļ, jo tālāk taka aiziet vien pa šauru celiņu, kas vijas gar nelielas upītes pašu krauju un pēc tam augšup pa diezgan stāvu kalniņu. Bet bērniem un pieaugušajiem takas sākumā ir izvietotas interesantas un izglītojošas spēles, kurās var iemācīties atpazīt gan Latviju, gan zvēru pēdiņas un ne tikai.

Tepat ir izvietota arī lieliska atpūtas vieta, kur iespējams arī iekurt ugunskuru un nobaudīt pikniku, tomēr jāņem vērā, ka vietā ap ugunskuru iemājojušas rosīgas skudras, tādēļ pirms izvēlēties soliņu, uz kura apsēsties, der arī paskatīties, vai pa bikšu staru neierāpos kāda no šejienes iemītniecēm.

Vēl interesantāku Ratnieku dabas taku baudāmu padara tas, ka šeit ir izvietota karte aktīviem “dārgumu meklētājiem”, kuri spēlē Geocatching spēli.

Ratnieku ala

Ratnieku dabas taka vijas arī gar Gaujas nacionālā dabas parka nogāzēm un Ratnieku alu. Tai garām paiet nevar – te ir izvietota manāma norāde un atliek vien pāriet nelielo koka tiltiņu, lai uzkāptu stāvkrastā, kura augšpusē arī ir šī brīnišķīgā, praktiski cilvēka rokām neskartā ala, kurā mazāka auguma cilvēks var arī doties iekšā rāpus vai tupus “pīļgaitā”. Alā paveras labi saskatāmi iežu slāņi. Tuvāko alas kambari apdzīvo odu pūlis, bet tālāk uz alas sienām savu mājvietu raduši vairāki desmiti tauriņi. Skats patiešām ir iespaidīgs, jo ala ir šaura, bet līkumota un “pīļgaitā” šķiet arī gara. Noteikti aprīkojies ar gaismas avotu, lai redzētu visu alas iekšieni. Mazajiem pētniekiem šis var būt īsts piedzīvojums!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Ratnieku dabas taka, foto 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas