Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rēzeknes domes deputāti kārtējo reizi noraida visus priekšlikumus sabalansēta budžeta pieņemšanai

Foto: Rēzeknes pašvaldība

Foto: Rēzeknes pašvaldība

Rēzeknes domes deputāti ārkārtas domes sēdē šodien kārtējo reizi noraidīja visus priekšlikumus sabalansēta budžeta pieņemšanai.

Izpilddirektors Raimonds Olehno sēdes sākumā izklāstīja budžeta vadības darba grupas izstrādātos priekšlikumus, kurus pieņemot, būtu iespējams segt budžeta deficītu - 3,5 miljonus eiro un, izpildot Finanšu ministrijas (FM) izvirzītos nosacījumus, saņemt 5 miljonus eiro ilgtermiņa aizdevumu investīciju projektu finansēšanai.

Izstrādātie priekšlikumi ir darba grupas trīs mēnešu darba rezultāts, uzsvēra izpilddirektors, un viņa ieskatā īsti neesot iespējams atrast citu segumu budžeta deficītam. Alternatīva varot būt štatu saraksta pārskatīšana, atlaižot pašvaldības darbiniekus.

Starp piedāvātajiem priekšlikumiem bija atteikšanās no atvaļinājuma pabalsta pašvaldības darbiniekiem, kas tika noraidīta vienā no iepriekšējām domes sēdēm, atteikšanās no brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem, kā arī četru dienu darba nedēļa pašvaldības darbiniekiem. Turklāt ietaupījums veidots ar rezervi aptuveni 0,3 miljoni eiro, kas, iespējams, ļautu atgriezties pie piecu dienu darba nedēļas jau pēc dažiem mēnešiem.

Nobalsojot pret šiem priekšlikumiem, naudas atalgojuma izmaksai pašvaldībā varētu pietrūkt jau maijā, pauda Olehno. Viņš uzsvēra, ka pašvaldības budžeta pieņemšana ar deficītu aizliegta ar likumu.

Sēdē piedalījās 10 no 13 domes deputātiem. Ar četrām opozīcijas deputātu balsīm "par" un sešām "pret" piedāvātie priekšlikumi tika noraidīti.

Līdz ar to Rēzeknes domei paliek viena diena līdz noteiktajam termiņam - 21.februārim - sabalansēta budžeta pieņemšanai.

Foto: Rēzeknes pašvaldība

Foto: Rēzeknes pašvaldība

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas