Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīdzinieki bez maksas varēs nodot savāktās koku un krūmu lapas

Lapu savākšana. Foto:Pexels.com

Lapu savākšana. Foto:Pexels.com

Pašvaldība jau 11.gadu, sākot ar oktobra beigām, piedāvās iedzīvotajiem iespēju nedēļas nogalēs un atsevišķās darba dienās bez maksas nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas.

Lapu nodošana notiks 32 vietās Rīgas apkaimēs no 22.oktobra līdz 27.novembrim, galvenokārt sestdienās un svētdienās, bet dažās vietās arī atsevišķās darba dienās.Pilns lapu nodošanas grafiks pieejams pašvaldības mājaslapā riga.lv.

Šogad lapas nevarēs nodot maisos - tās nodošanas punktos būs jāizber. Lapu izkraušana specializētajā atkritumu izvešanas transportā vai konteinerī iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem. Iedzīvotājiem jāievēro, ka lapas nedrīkstēs iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu atkritumu piemaisījumu. Uz nodošanas punktiem nedrīkst vest nolietotu sadzīves tehniku, mēbeles vai būvgružus, vai lapas samaisīt ar sadzīves atkritumiem.

Katrā no lapu savākšanas projekta norises dienām piedalīsies Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes pārstāvji, sekojot līdzi situācijai, koordinējot lapu nodošanu, kontrolējot specializētā atkritumu savākšanas transporta virzību, kā arī iespēju robežās palīdzot iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams, izbērt lapas no maisiem.

Tāpat projekta norises laikā, kā arī pirms un pēc projektā noteiktajiem datumiem, lapu savākšanas punktos pastiprināti patrulēs Rīgas pašvaldības policija, lai novērstu vai ierobežotu nesankcionētu atkritumu - lapu izmešanu. Lapu savākšanas punktos plānots uzstādīt videonovērošanas kameras, lai novērstu nesankcionētu un noteiktajai kārtībai neatbilstošu lapu atstāšanu ārpus noteiktajām dienām un laikiem.

Lūdzam ņemt vērā, ka Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde:

• neveiks maisu izsniegšanu iedzīvotājiem nokritušo lapu savākšanai, maisi jāiegādājas pašiem par personīgajiem līdzekļiem;

• nenodrošinās lapu maisu izvešanu no privātīpašumiem un to piegulošajām teritorijām;

• nenovirzīs darbiniekus lapu savākšanas darbiem privātīpašumos.

Pērn iedzīvotāji nodevuši 2083 tonnas lapu, savukārt 2020.gadā - 1644 tonnas.

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes:

• Austrumu teritoriālās nodaļas (Rīgas Latgales priekšpilsēta) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) - 67026056, 67026654;

• Pārdaugavas teritoriālās nodaļas (Rīgas Kurzemes rajons un Zemgales priekšpilsēta) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) - 67181874, 67026145, 67037074 vai 67013578;

• Ziemeļu teritoriālās nodaļas (Rīgas Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) - 67181896, 67105924 vai 67013565.

Informāciju sagatavoja Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore.

Lasi arī :

Septiņas mazas burvestības laimīgam rudenim

Interesanti fakti par rudeni

10 brīnišķīgas pastaigu vietas pie rudenim pie Latvijas upēm


Lapu savākšana. Foto:Pexels.com

Lapu savākšana. Foto:Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas