Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīgā sākusies strūklaku sezona

Foto: Evija Trifanova/LETA

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aptuveni nedēļu agrāk nekā pērn darbu Rīgas parkos pakāpeniski sākušas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" apsaimniekotās strūklakas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Kā pirmā darbu sāka peldošā strūklaka, kas atrodas kanālā pie Bastejkalna.

SIA "Rīgas meži" pārraudzībā ir 13 strūklakas - desmit stacionārās un trīs peldošās. Tās sniedz estētisku baudījumu iedzīvotājiem un galvaspilsētas viesiem, kā arī veldzi karstajās vasaras dienās.

Klimata izmaiņu dēļ vasaras kļūstot arvien karstākas un veidojas arī ilgāki sausuma periodi, tāpēc strūklakas esot svarīgas, jo dod iespēju atveldzēties, skaidro pašvaldībā.

Pilsētnieki, it īpaši ģimenes ar bērniem, iecienījuši Rīgas lielāko strūklaku - pie Kongresu nama un divas strūklakas ar baseiniem Esplanādē.

Vērmanes dārzā atrodas Rīgas lepnums - vecākā strūklaka "Gadalaiki". Tās skulptūra tika izgatavota Berlīnē un uzstādīta 1869.gadā un bija tolaik greznākais šāda tipa dekoratīvais tēlniecības darbs pilsētā. Orģinālo skulptūru, kas bija cietusi vandālisma rezultātā, 1972.gadā nācās demontēt. Tēlniece Mirdza Lukaža izgatavoja kopiju, ko pašvaldība uzstādīja 1978.gadā.

Viena no slavenākajām Rīgas strūklakām - "Nimfa" - atrodas pie Latvijas Nacionālas Operas. Šī tēlnieka Augusts Folca 1887.gadā veidotā strūklaka ir Valsts nozīmes mākslas piemineklis. Strūklakas skulptūru bronzas kopiju 1986.gadā izveidoja tēlniece Mirdza Lukaža, orģināls glabājas Rundāles pilī.

Arī dekoratīvais baseins Grīziņkalnā pie skulptūras "Lutausis" un rekonstruētais Ziedoņdārza baseins vasaras karstajās dienās iepriecinās un atveldzēs lielus un mazus. Ziedoņdārzā atrodas arī atjaunotā strūklaka "Vardītes," kas būvēta vienlaikus ar parka ierīkošanu.

Pie Pilsētas kanāla atrodas strūklaka "Bastejkalna kaskāde," kuras vēsture aizsākās 1880.gadā, bet pašā kanālā novietotas trīs peldošās strūklakas.

Strūklakas apsaimnieko uzņēmums "Rīgas meži".

SIA "Rīgas meži" ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas apsaimnieko 62 000 hektāru meža, 399 hektārus Rīgas parku un apstādījumus, kā arī atbild par kultūras un atpūtas parku Mežaparks. 2022.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 21,35 miljonus eiro, bet peļņa sasniedza 2,14 miljonus eiro.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas