Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīgas Privātie kapi – cienīgas atvadas un pēdējā atdusas vieta

Rīgas Privātie kapi

Rīgas Privātie kapi

Mūsdienu sabiedrībā kapi un mirušo apbedīšana ir temats, kuru nav īsti pieņemts apspriest, cilvēkam vēl dzīvam esot. Taču vēl pavisam nesenā vēsturē bija savādāk – katrai dzimtai bija savi privātie kapi, un, sasniedzot cienījamu vecumu, cilvēki ne tikai skaidri izteica savas vēlmes pēdējai gaitai un bēru norisei, bet bieži vien arī zārku bija jau sagatavojuši, un nevienu šāda kārtība nemulsināja.

Taču arī mūsdienās ir iespēja jau savlaicīgi lietas sakārtot tā, lai cilvēka aiziešana no šīs pasaules būtu cienīga un sagādātu palicējiem iespējami mazāk raižu. Šādu iespēju piedāvā Rīgas Privātie kapi, un nevajadzētu justies neērti, to izmantojot.

Kapa vieta Meža kapos un tās priekšrocības

1913.gadā izveidotie Rīgas Meža kapi ir vieni no kultūrvēsturiski vērtīgākajiem kapiem Latvijā, kur vienkopus atrodami ne vien visdažādāko cilvēku apbedījumi, bet arī dramatisku vēsturisko notikumu un politisko režīmu atstātās pēdas. Kapsētā atrodas daudzi mākslinieciski vērtīgi kapu pieminekļi un memoriāli.

Daudzu cilvēku prātos Meža kapi asociējas ar ikonisku simbolu, un viņi ir pilnībā pārliecināti, ka “prastajiem mirstīgajiem” iegūt tur pēdējās atdusas vietu ir pilnīgi nereāli. Taču tā nav taisnība!

Rīgas Privātie kapi, kas darbojās jau kopš 2000.gada, piedāvā iespēju iegādāties vai rezervēt apbedījumu vietas Meža kapos.

Kapa vietai Rīgas Privātajos kapos ir vairākas priekšrocības un izpaliek daudzi un dažādi sarežģījumi:

 • nopērkot vai rezervējot apbedījumu vietu, dzīves vietas deklarācijai nav nozīmes;
 • iespējams veikt apbedīšanu vai pārapbedīšanu no jebkuras vietas Latvijā vai ārzemēs;
 • iespējams ierīkot ģimenes apbedījuma vietu un noslēgt līgumu par kapa vietas mantošanu;
 • apbedījuma vietu iespējams rezervēt iepriekš, veicot nelielu gada iemaksu.

Kapsētas saimnieki ir parūpējušies arī par to, lai kapa vietas apmeklējumi un apkope radiniekiem būtu maksimāli ērta – pie kapiem ierīkota ērta autostāvvieta, un visai kapu teritorijai ir pievadīta ūdensapgāde un elektrība.

Gadījumā, ja ģimenei kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams pašiem pienācīgi parūpēties par kapa vietas apkopi un labiekārtošanu, arī to var uzticēt Rīgas Privātajiem kapiem.

Dokumentu noformēšanas un bēru organizācijas pakalpojumi

Aizejot tuvam cilvēkam, ģimene un radinieki ne tikai piedzīvo milzīgas sāpes un sēras, bet arī ir nonākuši visai sarežģītā situācijā – īsā laikā ir jāsarīko aizgājējam cienījamas bēres. Nepieredzējušiem cilvēkiem tas patiesībā ir organizatoriski sarežģīts pasākums, kur jāņem vārā daudz nianšu.

Rīgas Privātie Kapi piedāvā ātri un korekti atrisināt arī visus bēru rīkošanas jautājumus. Tā ir iespēja atbrīvot sevi un savus tuviniekus no apgrūtinošu formalitāšu kārtošanas un nepatīkamu lēmumu pieņemšanas tik grūtā brīdī.

Līdztekus kapa vietas iegādei vai rezervācijai, Rīgas Privātie kapi piedāvā:

 • Juridisko formalitāšu nokārtošanu un apbedīšanas dokumentu noformēšanu atbilstoši Latvijas valsts likumiem;
 • Mirušā transportēšanu uz un no morga;
 • Bēru ceremonijas sarīkošanu un vadīšanu, ieskaitot visu konfesiju mācītāju pakalpojumus;
 • Apbedīšanas piederumus – zārkus, bēru urnas un citus;
 • Kapa vietu apkopi un ziedus pēc pasūtītāja norādījuma;
 • Granīta kapu pieminekļu izgatavošanu un uzstādīšanu.

Kāpēc ir vērts par bērēm un kapa vietu parūpēties savlaicīgi?

Lai arī viss, kas saistīts ar tuvinieku zaudējumu, neapšaubāmi saistās ar spēcīgu emocionālu pārdzīvojumu, domājot par atvadīšanos no šīs zemes gaitām un pēdējo atdusas vietu un vērts saglabāt vēsu prātu un ņemt vērā arī dažus filozofiskus un pragmatiskus apsvērumus:

 • Kapa vietu izmaksas kļūst arvien dārgākas, un tas nemainīsies.
 • Savlaicīga plānošana viens no saudzīgākajiem risinājumiem attiecībā pret mūsu ģimeni un tuviniekiem, kuriem jau tā būs emocionāli grūts brīdis.
 • Apziņa, ka atvadas notiks mierīgi, cienījami un saskaņā ar mūsu vēlmēm, dos lielāku sirdsmieru dzīves izskaņas posmā.

Aiziešana un atvadas ir tikpat normāla dzīves sastāvdaļa, kā jebkura cita. Nejūtieties neērti to plānot iepriekš, un Rīgas Privātie kapi palīdzēs tos izdarīt cik iespējams mierīgi un cieņpilni.


Rīgas Privātie kapi

Rīgas Privātie kapi

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas