Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rīgas zooloģiskais dārzs trīs dienas darbosies galvaspilsētas centrā

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Nolūkā veicināt izglītības un zinātnes sasniegumu popularizēšanu, ar īpaši veidotu programmu Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs trīs dienas būs sastopams "Vides izglītības konceptvietā Šūna", aģentūru LETA informēja zooloģiskajā dārzā.

Šodien no plkst.14 līdz 16 un sestdien, 15.jūnijā, no plkst.10 līdz 16 paredzētas sarunas ar zoodārza izglītības kuratoriem par ekosistēmu mijiedarbību, sugu saglabāšanu un praktiska darbošanās darbnīcā, kuras laikā būs iespēja izveidot enričmentu jeb vides bagātinošus elementus, kurus pēc pasākuma dzīvnieku kopēji nogādās zooloģiskā dārza dzīvniekiem. Tāpat maziem un lieliem pētniekiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties dzīvnieku monitoringā, lietojot pētnieka ierīces un instrumentus, uzzinot par izpētes metodēm un pat pielaikojot speciālista apģērbu. Tiem, kuru kaislība ir krāsojamie zīmuļi, būs iespēja darboties ar "Rīga Zoo" darba lapām.

Paralēli darbnīcai šodien plkst.15 tie, kuri ieinteresēti uzzināt par "Rīga Zoo" nākotnes plāniem, aicināti noskatīties uzņēmuma attīstības plāna "Masterplan 2035" prezentāciju, izmantojot iespēju satikt un uzdot jautājumus zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājam Jānim Rudzītim un valdes loceklei Anetei Bilzēnai.

Meklējot atbildi uz jautājumu, ko zinātnieki dara zooloģiskajos dārzos, visas dienas garumā interaktīvajos ekrānos būs redzami dažādās zinātniskajās konferencēs prezentētie plakāti par zoodārza pētnieku veiktajiem pētījumiem un noskatāma 2023.gadā "Rīga Zoo" notikušās Zooloģisko dārzu dzīvnieku barošanas starptautiskās konferences gaitā tapusī filma par dzīvnieku barošanu zoodārzā.

Savukārt svētdien, 16.jūnijā, no plkst.12 līdz 16 programmas "Liec mani mierā" laikā zooloģiskā dārza izglītības speciālisti piedāvās sarunas par savvaļas dzīvnieku mazuļiem, to glābšanu un reizēm, kad labāk tos neaiztikt un kādos gadījumos vērsties pie zoodārza.

Šajā dienā darbosies arī sietspiedes darbnīca, kuras vadītāja, "Rīga Zoo" grafiskā dizainere Māra Viška palīdzēs apdrukāt līdzpaņemtu apģērbu vai aksesuāru ar lakonisko un dziļdomīgo Roņu dienu saukli "Liec mani mierā", kas attiecināms uz roņu mazuļu netraucēšanu laikā, kad tie atpūšas pludmalē. Pašiem mazākajiem būs sagatavotas darba un krāsojamās lapas.

Līdzās sietspiedes darbnīcai darbosies kukaiņu izpētes stacija, kurā Latvijas Entomoloģijas biedrība ar stereomikroskopa palīdzību ļaus ielūkoties acīs mušai, kā arī rādīs snuķus, kas nepieder ziloņiem un ļaus saredzēt matiņus uz kukaiņu kājām, ar kuru palīdzību tiek veikta apputeksnēšana. Savukārt apputeksnētāju stendā varēs uzzināt par dažādajiem ziedmīļu veidiem, to pielāgojumiem un barošanos. Pasākumu ciklu "Ziedmīļi" finansiāli atbalsta Latvijas Vides un aizsardzības fonds.

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas