Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rihards Bukarts joprojām ceru kādu dienu nokļūt NHL: "Mērķiem ir jābūt augstākajiem!"

Rihards Bukarts. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rihards Bukarts. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Bukarts intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" atzina, ka aizvadītais pasaules čempionāts viņam devis pārliecību, ka viņš kādu dienu varētu spēlēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Bukarts atzina, ka šobrīd ir savos karjeras labākajos gados un joprojām cer kādu dienu spēlēt NHL. "Šis čempionāts un šī bronzas medaļa deva pārliecību. Ka pēdējās trīs spēlēs pret pasaules TOP klases komandām var nopelnīt septiņus punktus... Pret izlasēm, kurās spēlē NHL zvaigznes. Mērķiem ir jābūt augstākajiem un NHL ir jābūt mērķim - ir jāmēģina tur nokļūt. Šis čempionāts man dzīvē daudz ko deva, atgūt pārliecību un ticību saviem spēkiem, sapņiem un mērķiem."

27 gadus vecais spēlētājs atklāja, ka Latvijas hokejā pavērsiena punkts bija brīdī, kad nomainījās Latvijas Hokeja federācijas vadība un kad pie izlases stūres stājās Bobs Hārtlijs, jo līdz tam mērķis bija noturēties elites divīzijā, bet kopš tā brīža uzdevums katru gadu bijis iekļūt 1/4 finālā. Šobrīd Latvijas izlases galvenais treneris ir Harijs Vītoliņš, tomēr Bukarts novērtē arī Hārtlija ieguldījumu.

Uz jautājumu, kādas bijušas sajūtas pēc bronzas vārtiem Bukarts atzina, ka tobrīd tā šķitusi kā parasta uzvarēta spēle, taču, kad komanda atgriezās Latvijā, kur to sagaidīja tūkstošiem fanu, viņš saprata, ka šīs panākums ir daudz lielāks nekā varēja domāt. "Šādas emocijas bija piedzīvotas jau bērnībā un bija tāda parasta sajūta, ka uzvarēta spēle. Bet es sapratu, ka tā nav parasta spēle tad, kad ieradāmies Rīgā."

Bukarts arī uzskata, ka fanu atbalsts bijis 70% - 75% no panākuma atslēgas. "Viņi grūda mūs uz priekšu un nevienā brīdī neļāva apstāties. Arī pēc grūtā sākuma, diviem zaudējumiem, viņi mums ticēja un deva spēku."

"Esam uzstādījuši labu latiņu visiem, kas kandidēs uz izlasi. Vairs nebūs standarts, ka mēs braucam "izdzīvot", bet gan standarts, ka braucam pēc medaļām. Mums galvenajam mērķim jābūt 1/4 finālam un tur tiekam, tā ir tikai viena spēle, kurā var notikt jebkas," sacīja Bukarts.

Tāpat Bukarts piebilda, ka svarīgi būtu, lai pašvaldības un Latvijas valdība rastu iespēju atbalstīt ikvienu bērnu, kurš vēlas kļūt par hokejistu, ņemot vērā, ka tas ir ļoti dārgs sporta veids.

Rihards Bukarts. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rihards Bukarts. Foto: Paula Čurkste/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas