Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

RSU studenta darbā aizdomas par mākslīgā intelekta izmantošanu - saņemts nesekmīgs vērtējums

RSU izlaidums. Foto: Edijs Pālens/LETA

RSU izlaidums. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) uz kādu studentu kritusi aizdomu ēna, ka studiju darba tapšanā, iespējams, ticis izmantots mākslīgā intelekta rīks, kas spējīgs radīt tekstu cilvēka vietā.

Šo situāciju sociālajā tīklā "Twitter" plaši aprakstījusi tiesību zinātņu doktore Arta Snipe. Viņa RSU pasniedz lekcijas kursā "Pārejas tiesiskums post-post-padomju telpā un ap to". "Tas ir noticis: esmu saņēmusi rakstu darbu, kas izskatās kā ChatGPT rakstīts. Pierādīt to, protams, nevaru, bet kaut kādas pazīmes par to liecina," raksta Snipe.

https://twitter.com/ArtaSnipe/status/1635648608958554115

Lektore neslēpj savu sašutumu par to, ka konkrētajā darbā teksts veidots ļoti vispārīgi un nekonkrēti.

Labā valodā sarakstīts teksts par vienu valsti, ko principa varētu teikt par jebkuru, tieši tik nekonkrēts. Un konkrētās detaļas, savukārt, liekas izdomātas. Googlejot neatradu tādus institūtus, fondus vai programmas, piemēram

Citi "Twitter" lietotāji aicināja izmantot bezmaksas rīkus, kuri it kā nosaka, vai tekstu veidojis mākslīgais intelekts. Viens no rīkiem uzrādījis, ka tekstu 100% veidojusi datorprogramma, tomēr jāatceras, ka šobrīd nav viena oficiāla rīka, kas var kalpot kā leģitīms pierādījums, lai identificētu, vai darbu sarakstījis cilvēks vai mākslīgais intelekts.

Snipe pēc visai lielas "Twitter" vētras par šo situāciju, šodien rakstīja, ka konkrētais students saņēmis nesekmīgu atzīmi - 3. Tomēr lektore atzīst, ka pamatā šādu atzīmi sastādīja citi aspekti, jo pagaidām ir ārkārtīgi grūti pierādīt, ka tekstu 100% nav veidojis cilvēks. Snipe gan piebilda, ka kā atsauksmi pievienoja aizdomas par iespējamo mākslīgā intelekta izmantošanu, tādēļ students par to ir informēts.

Varu pateikt, cik pagaidām izliku: sanāca 3, bet saskaņā ar skrupozi un piekasīgi piemērotiem semestra sākumā definētiem kritērijiem. Nevis openAI izmantošanu. Aizdomas par kuru gan atļāvos iekļaut Feedback tekstā (pēc pārējo trūkumu uzskaitījuma)

Kā zināms, šogad plašākais sabiedrībai pieejams kļuva kompānijas "OpenAI" bezmaksas rīks "ChatGPT", kura spējas vien cilvēkiem likušas nobrīnīties. Savukārt šonedēļ tika laists klajā jaunais "GPT-4" modulis, kurš ir pieejams par maksu, taču tas esot daudz inteliģentāks par līdzšinējo rīku.

https://twitter.com/JurgisLiepnieks/status/1606571366458822658


RSU izlaidums. Foto: Edijs Pālens/LETA

RSU izlaidums. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas