Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Saistībā ar pasaulē lielākās lidmašīnas iznīcināšanu Ukrainā aizturētas divas drošības dienesta amatpersonas

Ukrainas drošības dienests aizturējis divas bijušās aviācijas nozares amatpersonas saistībā ar pasaulē lielākās kravas lidmašīnas "Antonov-225 Mria" iznicināšanu uzreiz pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī.

Unikālā lidmašīnā "Antonov-225 Mria", kuras spārnu platums ir 88 metri, tika iznīcināta uzbrukumā Hostomeļas lidostai netālu no Kijivas, kur tā bija novietota angārā.

Kauja par lidostu notika 24. un 25.februārī, Krievijas karaspēkam cenšoties to ieņemt, lai nodrošinātu savu apgādi. Krievijai izdevās lidostu ieņemt, taču lidlauks bija pārāk izpostīta, lai to varētu izmantot.

"Antonov-225 Mria" tika iznīcināta pirmajā kara dienā.

Ukraina izmantoja šo lidmašīnu pandēmijas laikā, lai ievestu medicīnas aprīkojumu no Ķīnas.

Ukrainas drošības dienests apsūdzēja lidmašīnu ražošanas un pakalpojumu uzņēmuma "Antonov" amatpersonas, ka tās liegušas Ukrainas spēkiem aizsargāt lidlauku pirms iebrukuma.

Izmeklēšanā secināts, ka Krievijas atkārtotā iebrukuma priekšvakarā amatpersonas neļāva Ukrainas Nacionālajai gvardei ieiet Hostomeļas lidostas teritorijā, lai sagatavotos tās aizsardzībai, šodien paziņoja Ukrainas drošības dienests.

Dienests atklāja, ka "Antonov" amatpersonas janvārī un februārī liedza Ukrainas armijai būvēt aizsardzības nocietinājumus lidlaukā.

Bijušais valsts uzņēmuma "Antonov" ģenerāldirektora vietnieks šobrīd slēpjas no likuma, savukārt abi pārējie apsūdzētie - bijušais ģenerāldirektors un aviācijas drošības nodaļas vadītājs - ir aizturēti, paziņoja Ukrainas drošības dienests.

Viņiem draud līdz 15 gadiem ilgs cietumsods, ja viņi tiks atzīti par vainīgiem Ukrainas bruņoto spēku likumīgās darbības traucēšanā.


Antonov-225 Mria. Foto: Reuters/Scanpix

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas