Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sākts kriminālprocess par PMLP amatpersonu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vēlētāju reģistra iepirkumos

Foto: OpenRoadPR/Pixabay.com

Foto: OpenRoadPR/Pixabay.com

Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis kriminālprocesu par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra iepirkumos, informēja IDB.

Sāktajā kriminālprocesā tiek izvērtēta divu PMLP amatpersonu iespējama dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kā arī uzņēmēja iesaiste PMLP amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanā.

IDB kriminālprocesā veicis neatliekamas procesuālās darbības, tostarp arī kratīšanas PMLP telpās.

Viena no PMLP amatpersonām procesuālo darbību laikā tika aizturēta. Patlaban šai amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus. Otrai PMLP amatpersonai piemērots statuss - persona pret kuru sākts kriminālprocess.

Uzņēmējam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

PMLP apstiprināja, ka IDB veicis procesuālas darbības pārvaldes telpās un viena persona šobrīd ir atstādināta no amata pienākumu veikšanas. Pārvalde sadarbojas ar IDB, sniedzot visu nepieciešamo informāciju. Ņemot vērā, ka izmeklēšanu veic Iekšējais drošības birojs, plašākus komentārus pārvalde nevarot sniegt.

Pārvaldē norādīja, ka tiek regulāri veikts amatu interešu konflikta un korupcijas risku izvērtējums, kā arī izstrādāts pārvaldes pretkorupcijas pasākumu plāns, kurā noteikti pasākumi arī Publisko iepirkumu procedūru organizēšanas un pretendentu piedāvājumu izvērtēšanas jautājumos.

Tāpat pārvaldē apstiprināja, ka nav plānots veikt dienesta pārbaudi.

Autors: LETA


Foto: OpenRoadPR/Pixabay.com

Foto: OpenRoadPR/Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas