Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Samsung" izstādē prezentē 5 tehnoloģiju jaunumus

Samsung logo Foto: LETA

Samsung logo Foto: LETA

Samsung tehnoloģiju izstādē "CES 2024" iepazīstināja ar sadzīves tehnikas ierīcēm, kurās iestrādātas jaunākās mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģijas un funkcijas, kas ļauj patērētājiem izmantot ierīces intuitīvāk un ērtāk nekā līdz šim. Plašāk par pieciem tehnoloģiju jaunumiem, kas padarīs savienoto ierīču lietošanu vēl drošāku, iekļaujošāku un energoefektīvāku, stāsta Samsung Electronics Baltics produktu treneris Eduards Krumovics.

Mākslīgā intelekta procesors, kas iebūvēts jaunākajos TV

Jaunajā Samsung Neo QLED 8K QN900D televizorā ir iebūvēts mākslīgā intelekta procesors NQ8 AI Gen 3, kas aprīkots ar astoņas reizes jaudīgāku mākslīgā intelekta neironu tīklu un divas reizes ātrāku NPU nekā tā priekšgājējam. Pateicoties NQ8 AI Gen3 procesoram, Samsung Neo QLED 8K automātiski paaugstina zemas izšķirtspējas saturu, lai nodrošinātu lietotājiem skatīšanās pieredzi līdz pat 8K kvalitātē un, izmantojot AI Motion Enhancer Pro, uzlabo ātri kustīgu attēlu attēlojumu. Samsung Neo QLED 8K ir arī Active Voice Amplifier Pro funkcija, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību analizē balsi un fona troksni, lai optimizētu klausīšanās pieredzi, nodrošinot iespēju baudīt dažāda veida saturu tā, it kā atrastos kinoteātra vai stadiona pirmajā rindā.

Samsung Neo QLED 8K ir arī Tizen OS Home, kas piedāvā jaunākās lietotnes, pakalpojumus, personalizētu saturu un pakalpojumu ieteikumus, lai vēl vairāk uzlabotu izklaides pieredzi. Samsung nodrošina arī inovatīvas pieejamības funkcijas - Samsung Neo QLED televizorā ir pieejama zīmju valodas funkcija, ko vājdzirdīgie var viegli kontrolēt ar žestiem, bet vājredzīgajiem funkcija Audio Subtitle teksta subtitrus reāllaikā pārvērtīs runā.

Uzņēmums iepazīstināja arī ar jauno The Premiere 8K projektoru, kas aprīkots ne tikai ar 150 collu displeju, bet arī ar pasaulē pirmo bezvadu 8K pārraidi projektoram. Ar The Premiere 8K lietotāji varēs izbaudīt pilnvērtīgu skatīšanās pieredzi, kas līdzinās kinoteātra apmeklējuma pieredzei, ērti atrodoties savās mājās. Vēl viens TV kategorijas jaunums ir Music Frame skaļrunis ar pielāgojamu korpusu, kas nevainojami iederēsies ikvienā mājoklī. Izmantojot Q-Symphony, Music Frame sinhronizējas ar Samsung televizoriem un skaņu joslām, nodrošinot bagātīgus basus un pilnapjoma skaņu, ko nodrošina divi iebūvētie zemo frekvenču skaļruņi.

Bespoke ledusskapis ar iebūvētu kameru un AI produktu atpazīšanai

Samsung jaunajam ledusskapim Bespoke 4-Door Flex™ ar AI Family Hub™+ ir 32 collu ekrāns, kas aprīkots ar jauno AI Vision Inside tehnoloģiju, kas izmanto iekšējo kameru, lai atpazītu līdz pat 33 dažādiem pārtikas produktiem, kas atrodas ledusskapī. Ar AI palīdzību tiks ieteiktas arī receptes, kuras iespējams pagatavot no tajā esošajām sastāvdaļām. Ledusskapja ekrānā lietotāji var iestatīt "derīguma termiņus" pārtikas produktiem, ļaujot ledusskapim nosūtīt paziņojumu, kad tuvojas noteiktais derīguma termiņa datums. Šī mākslīgā intelekta funkcija ļaus gan ietaupīt naudu, gan samazināt pārtikas izšķērdēšanu, kā arī pievērsties videi draudzīgākam dzīvesveidam. Turklāt mākslīgā intelekta savienojamība tiek paplašināta vēl vairāk, ļaujot Samsung Food lietotnē saglabātās receptes kopīgot uz noteiktu modeļu indukcijas plīts virsmu displejiem, lai lietotāji varētu viegli sekot tām līdzi ēdiena gatavošanas laikā.

Veļas mazgājamā mašīna ar 7 collu LCD ekrānu

Samsung mākslīgā intelekta tehnoloģija ir iestrādāta arī citās sadzīves tehnikas ierīcēs. Jaunajā Bespoke AI Laundry Combo™ veļas mazgājamajā mašīnā un žāvētājā ir iebūvēts AI Hub - 7 collu LCD ekrāns jeb intuitīvs vadības centrs. Tas personalizē veļas mazgāšanu un žāvēšanu, atceroties lietotāju paradumus un izmantojot mašīnmācīšanos, lai ieteiktu piemērotākos mazgāšanas ciklus.

Datu drošība un konfidencialitāte

Mākslīgā intelektā balstītu un savstarpēji savienotu ierīču laikmetā vissvarīgākie faktori ir drošība un privātums. Samsung Knox Matrix risinājums jau šobrīd nodrošina visaptverošu datu šifrēšanu daudzos Samsung Galaxy viedtālruņu modeļos un arī viedajos televizoros. Tehnoloģija ļauj ierīcēm uzraudzīt vienai otru, lai identificētu un izolētu drošības apdraudējumus. Knox Vault, kas palīdz nodrošināt lietotāju datu drošību dažās populārākajās Samsung ierīcēs, ir paplašināts, lai aptvertu vēl vairāk ierīču, kuras iespējams savstarpēji savienot lietotnē SmartThings piemēram, Samsung Neo QLED 8K televizorus.

Pārstrādātu materiālu uzmantošana un enerģijas pārvaldība

Samsung savu produktu ražošanā arvien vairāk izmanto pārstrādātus materiālus, tostarp pārstrādātu plastmasu, kas iegūta no lietotiem zvejas tīkliem un pēcāk izmantota Galaxy ierīču ražošanā, pārstrādātu plastmasu, kas iestrādāta televizoros un pārstrādātu alumīniju, kas iestrādāts Bespoke ledusskapjos. Tāpat ar mākslīgā intelekta nodrošinātajiem risinājumiem ierīču energoefektivitāte ir vēl vairāk pilnveidota. Funkcija SmartThings AI Energy Mode automātiski optimizē enerģijas patēriņu ļaujot lietotājiem taupīt elektroenerģiju - vēl viens piemērs tam, kā mākslīgā intelekta tehnoloģijas ne tikai atvieglo dzīvi, bet arī ļauj patērētājiem dzīvot ekoloģiskāk un ekonomiski atbildīgāk.

Samsung logo Foto: LETA

Samsung logo Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas