Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sarkanās Rakstu klintis un ziemas pastaiga dabā

Sarkanās klintis atrodamas daudzviet Latvijā un ne velti tās tiek apbrīnotas – gandrīz katrs šāds smilšakmens atsegums ir kļuvis par populāru apskates vietu. Mums šogad izdevās apskatīt Sarkanās Rakstu jeb Rakšu klintis Rakšupītes krastos apmēram 3km no Cēsīm un jāteic – tajās bija kaut kas maģisks. Taisni jābrīnās, ka iepriekš nebijām tās pamanījuši, lai gan tepat blakus esošajos “Rakšos” ir pabūts ne reizi vien. Tomēr vasaras lapu zaļumā šķiet, ka šī varenība kaut kā ir paslīdējusi garām skatienam. Tagad ziemas baltumā šī siena izskatās teju ugunīga. Kā vēsta pie klints izvietotā informācijas zīme, Sarkanās Rakstu klintis ir vairāk nekā 100 m garas un 3-10 m augstas, tajās ir gan nelielas aliņas, gan nišas. Rakstu Klints nosaukums, iespējams, esot radies no senās tradīcijas grebt klintīs vārdus un rakstu zīmes - klintīs esot atrodami uzraksti, kas saglabājušies no 16.-18. gadsimta, tomēr jāteic, ka mūs šīs klintis vairāk pārsteidza tieši ar pretējo - pašā krāšņākajā atseguma vietā neredzējām nevienu uzrakstu un tieši tas pārsteidza - vienkārša, tīra, sarkana un dabiskas klints, šķietami cilvēka roku neskarta. Nelielais Rakšupītes līkums, ko ieskauj šī iespaidīgā klints siena ir neparasta vieta fotogrāfiju uzņemšanai. Tās sanāk košas un varenas.

Īsā ziemas pastaiga pa mežu līdz Gaujai un atpakaļ

Ja meklē idejas pastaigai svaigā gaisā vietā, kur iespējams, neesi vēl bijis – tad tieši no Sarkanajām Rakstu jeb Rakšu klintīm pāri tiltiņam vari doties Gaujas virzienā. Pāris km attālumā pa meža taku sasniegsi Gauju. Turp – atpakaļ šādai pastaigai vari plānot aptuveni stundu - pusotru. Atceros, ka šeit bija nācies pabūt krietni sen, kad šeit ceļš nebija tik skaists un taka vairāk līdzinājās dubļu brišanai. Šobrīd – skaists, plašs ceļš, marķēta taka, ceļa zīmes tūristiem… Taču šobrīd ceļš viegli ejams. Piesnigušās egles ziemas laikā ir vienkārši pasakainas, taka ērta, tikai vienā vietā to šķērsoja neliela meža upīte, kurai ērti varēja pāriet pa akmeņiem. Drošāk, ja atradīsi kādu nūju vai koku, pie kā pieturēties, bet patiesībā akmeņi stabili un tiem var tikt pāri diezgan droši arī bez turēšanās.

Apmēram 8-9km garš pārgājiens no Rakšiem uz Zvārtes iezi un Veclauču klintīm

Iespēja šo punktu izmantot kā sākumu garākam ~8-9km garam pārgājienam. Šis ceļš ir lielisks ne tikai tiem, kas vēlas doties garākā pārgājienā, piemēram, uz Zvārtes iezi, kas atrodas vien ~6km attālumā. Turklāt no tā var mērot tālāk vēl pāris km garo dabas taku Veclauču tilta virzienā – šeit ir patiešām iespaidīgas ainavas, par ko jau iepriekš esam rakstījuši.

Velomaršruts riteņbraucējiem

Ja liela daļa dabas objektu velobraucējiem ir grūti sasniedzami, tad Sarkanajām Rakstu klintīm pavisam garām vijas velomaršruts “Tour De LatEst”, kas nozīmē, ka šī ir gan lieliska pieturvieta, kop var apvienot ar tālāku izbraucienu - aktīvākie var sākt jau, piemēram, Līgatnē un beigt Igaunijā, pa ceļam apskatot vēl virkni citu skaistu vietu. Taču tikpat labi vari arī apmesties kaut kur tuvumā, piemēram, Cēsīs, un ar velosipēdu izbraukāt tuvākās apkaimes krāšņākās vietas.


Tepat netālu atrodas arī citi interesanti objekti, ko var apskatīt:
Sarkanās Rakstu jeb Rakšu klintis, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas