Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sasalis auto vējstiklu šķidrums – ko darīt?

Ja neesi laikus paguvis nomainīt vējstikla šķidrumu savam auto un tas ir sasalis, tad te ir daži ieteikumi, kā vajadzētu rīkoties un ar ko sākt.

Brīdinājums: nekādā gadījumā nedrīkst liet uz sprauslām vai stikla karstu ūdeni, lai atkausētu ledu. Karstais ūdens, kas saskaras ar atdzisušo gaisu, var saplēst vējstiklu.

1. Iedzen mašīnu garāžā vai citā telpā

Visvienkāršākais veids, kā atkausēt logu šķidrumu, ir novietot automašīnu siltā garāžā. Šis risinājums neprasīs daudz darba, tomēr paies zināms laiks, līdz tavs sasalušais logu šķidrums atkusīs. Kad šķidrums atkusis, iztukšo sistēmu un uzpildi ar jaunu, ziemai piemērotu vējstikla šķidrumu.

2. Kausēšana ar fēnu

Izmantojot matu fēnu, tev būs jānovieto sava mašīna netālu no kontaktligzdas vai arī būs nepieciešams pagarinātājs. Ja izdodas atrast šādu iespēju, tad ieslēdz fēnu un pasildi mazgāšanas tvertni un šļūtenes. Karstais gaiss cirkulēs ap sasalušo šķidrumu un tas pamazām atkusīs. Pēc tam, protams, tas jānomaina uz ziemai piemērotu vējstiklu šķidrumu.

3. Apsildes spilvens jeb termofors

Ja tev mājās ir termofors, vari to uzpildīt ar karstu ūdeni un pielikt pie aizsalušās tvertnes, vēlams apakšpusē, lai siltums celtos uz augšu. Galu galā tas palīdzēs uzsildīt šķidrumu pietiekami, lai tas atkustu un tu varētu iztukšot tvertni.

4. Noņem rezervuāra pudeli

Visbeidzot, ja citu variantu nav, vari izņemt rezervuāra pudeli no automašīnas un ienest to istabā vai sasildīt auto salonā pie sildītāja atveres. Pirms tam gan vēlams ievietot to kādā bļodā vai spainī, lai šķidrums atkūstot neiztek pa grīdu. Vēl tu vari to iemērkt karstā ūdenī un izskalot to, lai kārtīgi iztīrītu. Šī opcija ne vienmēr ir viegla un nav ieteicama, ja īsti nezini, ko dari.

Pārbaudi vējstikla šķidruma tvertni un sistēmu

Vēl viena lieta, kas noteikti ir jāpārbauda, ja ir sasalis vējstiklu šķidrums, ir pati šķidruma tvertne un sistēma – vai tā ir vesela? Tāpat kā pilna ūdens pudele, sasalstot var saplīst, jo šķidrums izplešas, tā arī pilna tvertne var pārplīst, ja šķidrums sasalis. Tāpat var tikt sabojāts sūknītis vai vējstikla šķidruma sprauslas. Pārliecinies, ka šķidruma tvertnē nav plaisu un neveidojas noplūdes. Dažkārt vienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir lēni pievienot jaunu stiklu mazgāšanas līdzekli un pārbaudīt, vai nekur neveidojas pilienu noplūdes.

Ja ir izveidojušās plaisas, ir bojāts sūknis, ieplīsusi tvertne vai sprauslas, nekas cits neatliks kā doties uz autoservisu un šo problēmu novērst.

Izlasi arī:


Sasalis logu šķidrums, Image by congerdesign from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas