Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Šašliks uz balkona – vai atļauts rīkot grila ballīti, neizejot no mājas?

unsplash.com

unsplash.com

#Paliecmājās laikā lielāko dienas daļu pavadām savā dzīvesvietā – strādājam un skolojam bērnus attālināti, neizejot no mājas. Turpat arī ar interneta starpniecību tiekamies ar draugiem un rīkojam ballītes – bet, ko darīt, ja saulīte spīd arvien spožāk, putniņi čivina un tā vien gribas atklāt latvietim tik nozīmīgo grila sezonu? Vai atļauts arī #paliecmājās režīmā sarīkot grila ballīti un cept šašliku uz balkona?

Izrādās, ja rodas vēlme grilēt gaļu uz balkona, to nav liegts piepildīt, tomēr jāņem vērā ne tikai piesardzības un ugunsdrošības pasākumi, bet arī būtiski noteikumi. Gaļas cepšana uz balkona iespējam tikai tad, ja jūsu kaimiņiem pret to nav iebildumu, kā arī tikai ar nosacījumu, ka izmantojat speciāli aprīkotu grilu, bez atklātas liesmas. Tāpat jāņem vērā apsaimniekotāju ēkas lietošanas noteikumi un jāpārlasa parakstītais līgums, jo nereti daudzi namu pārvaldnieki vai ēku īpašnieki aizliedz rīkot jebkādas grilēšanas ballītes uz dzīvokļa balkona vai lodžijas.

Ja noslēgtie līgumi neliedz cept gaļu uz balkona, obligāti jādarbojas saskaņā ar ugunsdrošības prasībām. Tās daudzstāvu dzīvojamās mājās izmanot ierīces ar atklātu uguni atļauj, tikai ievērojot ekspluatācijas noteikumus. Turklāt nereti balkons ir pārāk šaurs, lai uz tā varētu droši izmantot grilu, kā arī dūmi, kas noteikti ieplūdīs citos dzīvokļos, traucēs kaimiņus. Tāpēc, ja nav vēlme pēc skaļa konflikta ar blakus dzīvokļu īpašniekiem, labāk tomēr grila ballītei ģimenes lokā izvēlēties kādu drošāku vietu pie dabas, vai priekšroku dot elektriskajam grilam.


unsplash.com

unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas