Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Saules ūdens sildītāji - ekonomiski izdevīgs risinājums

Laikā, kad ekonomisko un ģeopolitisko norišu dēļ nākas piedzīvot cenu pieaugumu, arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā dzīvot ekonomiski izdevīgāk? Viss paliek dārgāks, taču vēlmju un vajadzību nepaliek mazāk. Labā ziņa, ka mūsdienās ir pieejami risinājumi, kas ļauj cilvēkiem samazināt savas finansiālās izmaksas par spīti augstajam dzīves dārdzības līmenim. Šajā rakstā tuvāk aplūkosim saules ūdens sildītājus – ekonomiski izdevīgs risinājums, kuru ieviešot savās saimniecībās, par karstā ūdens patēriņu siltajā laikā būs jāmaksā tieši ne cik.

Kas ir saules ūdens sildītājs?

Saules ūdens sildītājs jeb saules kolektors ir ierīce, kas domāta karstā ūdens uzsildīšanai. Saulainās dienās ūdens var sasniegt vārīšanās temperatūru, un uzsildes izmaksas siltajā laikā būtu mērāmas nullēs, būtiski ieekonomējot finanses. Tieši ekonomiskais ieguvums ir saules ūdens sildītāju lielākais pluss. Izvēloties par labu saules ūdens sildītāju ierīkošanai daudzīvokļu mājās, privātmājās, vasarnīcās, sabiedriskās ēkās, tiek sperts ievērojams solis pretī karstā ūdens būtiskai izmaksu samazināšanai.

GARANTS.LV, kas specializējas visdažādāko dārza preču, tehnikas un inventāru tirdzniecībā, piedāvā četrus dažādus saules ūdens sildītāju veidus: bezspiediena, spiediena, ar siltummaini un vakuuma saules kolektorus.

  • Bezspiediena saules ūdens sildītājs ir karstā ūdens sagatavošanai paredzēta ierīce ar bezspiediena ūdens tvertni.
  • Spiediena saules ūdens sildītājs ir karstā ūdens uzsildīšanai paredzēta ierīce ar spiediena ūdens tvertni.
  • Saules ūdens sildītājs ar siltummaini – iekārta karstā ūdens uzsildīšanai ar iekšpusē uzstādītu spiediena siltummaiņas sistēmu un bezspiediena akumulācijas tvertni.
  • Vakuuma saules kolektors – ierīce karstā ūdens sagatavošanai bez iebūvētas ūdens tvertnes. Saražotais siltums tiek nogādāts uz attālinātu ūdens tvertni. Ziemas periodā tieši vakuuma saules kolektori nodrošina visaugstāko efektivitāti, pateicoties sistēmā esošajam nesalstošajam šķidrumam, kas cirkulē siltummainī un pārnes siltumu uz attālināto tvertni.

Kā saules ūdens sildītāji darbojas?

Uzstādot saules ūdens sildītājus, aptuveni astoņus mēnešus gadā – no marta līdz oktobrim – silto ūdeni ražos saule. Arī ziemas mēnešos bezspiediena saules kolektors, spiediena saules ūdens sildītājs un saules ūdens sildītājs ar siltummaini darbosies, taču šeit svarīgi ņemt vērā, ka šajos gadījumos absorbētās saules enerģijas daudzums ir krietni mazāks un nepietiekams normālai ūdens lietošanai. Visaugstāko efektivitāti arī ziemas periodā sniegs vakuuma saules ūdens sildītājs, kas darbojas visu cauru gadu, jo ierīcei nav ārējās ūdens tvertnes, kas var aizsalt.

Par pašu saules ūdens sildītāju darbošanās principu jāuzsver, ka vakuuma stikla kolbu virsma absorbē vairāk nekā 93% saules staros esošās enerģijas. Saules enerģija tiek pārvērsta siltumā, un ar vakuuma palīdzību karstums tiek ieslēgts vakuuma stikla kolbas iekšienē. Saules kolektoru ūdens tvertnēm ir laba siltumizolācija, kā rezultātā tiek nodrošināta siltuma uzkrāšana līdz 72 stundām. Tas nozīmē, ka dienās, kad saules ir maz un laiks ārā apmācies, var izmantot siltā ūdens rezervi pat vairākas dienas. Šeit būtiski arī pieminēt GARANTS.LV profesionāļu ieteikumu par saules kolektora lieluma izvēli. Eksperti iesaka izvēlēties saules ūdens sildītāja lielumu atbilstoši individuālajam karstā ūdens patēriņam, bet vienmēr ir vērts padomāt par lielākas ierīces ierīkošanu. Gadījumos, kad Latvijas laikapstākļu dēļ vairākas dienas ir apmākušās vai kad viss karstais ūdens tiek izlietots vienā vakarā, lielāka ierīce sniegs iespēju izmantot iepriekšējā dienā uzkrātās karstā ūdens rezerves.

Ja tiek lemts par labu savā mājsaimniecībā uzstādīt vakuuma saules ūdens sildītāju, jāņem vērā, ka tam nav iebūvēta ūdens tvertne, tāpēc viss saražotais siltums ir jānogādā uz attālinātu ūdens tvertni. Lai gan to var pievienot un izmantot dažādos veidos, visbiežāk vakuuma saules ūdens sildītājs tiek pievienots tieši akumulācijas tvertnēm.

Finansiāli labāka dzīve ir iespējama, neskatoties uz augsto dārdzības līmeni. Ir iespējas un risinājumi, kā gudri ietaupīt naudu. Saules enerģijas izmantošana ir viens no risinājumiem. Saules ūdens sildītāju ierīkošana kļūst arvien populārāka un aktuālāka, nodrošinot cilvēkiem labklājīgu dzīvi ilgtermiņā. Turklāt to uzstādīšana un lietošana ir ļoti ērts un vienkāršs process. Saules kolektorus var uzstādīt gan uz zemes, gan uz jumta neatkarīgi no tā, vai jumts ir slīps vai horizontāls. Universālās īpašības sniedz iespēju kolektorus pievienot arī uz vertikālām virsmām. GARANTS.LV ir iespējams izraudzīties labāko saules ūdens sildītāju risinājumu profesionālu ekspertu pavadībā, atbilstoši katra klienta individuālajām vēlmēm un vajadzībām.

Raksts tapis sadarbībā ar Garants.lv

Saules ūdens sildītāji, Garants.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas