Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Septiņi iemesli, kāpēc vate siltināšanai ir pareizā izvēle

Mājas siltināšana ir ļoti svarīgs process. No tā atkarīgs gan tas, cik daudz naudas turpmāk vajadzēs tērēt apkurei (vai gaisa kondicionēšanai karstajās vasaras dienās), gan arī tas, kāds būs telpās valdošais mikroklimats.

Lemjot par ēku siltināšanu, jāsaprot, kādi siltumizolācijas materiāli ir konkrētajai situācijai piemērotāki, un lielā daļā gadījumu pareizā izvēle ir minerālvate. Lasiet un noskaidrojiet, kādi ir minerālvates veidi, un kādas priekšrocības šis materiāls sniedz!

Akmens vate un stikla vate – divi minerālvates veidi, kas nereti tiek jaukti

Gan interneta plašumos, gan citviet laiku pa laikam parādās diskusijas ar mērķi noskaidrot, kāda vate siltināšanai ir piemērotākā. Tajā pašā laikā tiek jaukti to veidi un iedalījumi, piemēram, uzdodot jautājumu, kas labāka – minerālvate vai akmens vate? Tāpēc jau raksta sākumā ieviesīsim skaidrību, ka siltumizolācijai tiek izmantota minerālvate, un tai izšķir divus veidus – akmens vati un stikla vati.

Stikla vate tiek ražota, par izejvielām izmantojot kvarca smiltis un stiklu, savukārt akmens vate top no bazalta, dolomīta, un citiem akmeņiem. Stikla minerālvatei piemīt labākas izturības un elastības īpašības, turpretī akmens vatei lielākoties ir mazliet augstāka ugunsizturība. Jāņem gan vērā, ka vate siltināšanai pieejama ļoti plašā klāstā, un to īpašības atšķiras.

Pirms konkrēta materiāla iegādes jāiepazīstas ar tā svarīgākajiem parametriem, lai saprastu, vai attiecīgie siltināšanas materiāli sniegs gaidīto efektu. Ja par savām zināšanām šaubāties, noteikti konsultējieties ar pieredzējušu speciālistu, jo mājas siltināšana parasti tiek veikta uz vairākiem gadu desmitiem!

Kādas ir galvenās priekšrocības, ko piedāvā ēku siltināšana ar vati?

1. Efektīva siltumizolācija

Viens no pašiem svarīgākajiem plusiem, ko var dot jumta, bēniņu, grīdu, starpstāvu vai sienu siltināšana ar vati, pirmkārt, ir efektīva siltumizolācija par konkurētspējīgu cenu. Klientiem pieejama vate siltināšanai ar ļoti zemu lambda koeficientu, kas nodrošina augstu siltumnoturību.

2. Materiālu un laika ekonomija

Pateicoties minerālvates augstai siltumnoturībai, iespējams ietaupīt gan būvmateriālus, gan darbā pavadītās stundas, jo tā dēvēto sienas pīrāgu līdz ar to var veidot plānāku.

3. Ērta ieklāšana

Minerālvatei un it īpaši stikla vatei piemīt ļoti labas elastības īpašības, kas atvieglo tās ieklāšanu.

4. Viegla un kompakta transportēšana un uzglabāšana

Stikla vate iepakojumā parasti aizņem ievērojami mazāk vietas, salīdzinot ar jau izstrādātu materiālu, kas komplektā ar nelielo svaru padara to ērti transportējamu, un siltumizolācijas materiāli neaizņem daudz vietas.

5. Skaņas izolācija

Minerālvate var nodrošināt arī labu skaņas izolāciju. Tiesa, ja šis aspekts ir svarīgs, obligāti jānoskaidro, cik efektīvi konkrētais izstrādājums šo funkciju veic.

6. Dažādas materiāla formas

Vate siltināšanai pieejama gan ruļļos, gan loksnēs, kā arī beramā veidā, tāpēc ikviens speciālists var izvēlēties saviem paradumiem un ēkas konstrukcijai piemērotāko risinājumu.

7. Ekoloģija un ilgtspēja

Stikla vate ir pareizā izvēle, ja jums svarīgi tādi aspekti kā ekoloģija un ilgtspēja, jo to var izgatavot no otrreiz pārstrādāta stikla, un arī jau nokalpojušu stikla vati var lietot izejmateriāla ieguvei.

Ieplānota ēkas fasādes siltināšana? Varbūt, gluži pretēji, siltināt paredzēts mājokļa iekšpusi, vai arī tiek meklēta vate siltināšanai bēniņos?

Gan šajos, gan citos gadījumos ne vien pašu vati, bet arī visu pārējo, kas vajadzīgs siltināšanas darbiem, meklējiet Buvserviss.lv internetveikalā – it īpaši, ja jūs interesē ātra piegāde 1-2 dienu laikā, pieredzējuši eksperti un, protams, kvalitatīva produkcija!

Foto: Freepik.com / freepik

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas