Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sietiņiezis: unikāla vieta Latvijā, kas noteikti jāredz

Meklējot klusas, bet patiesi skaistas atpūtas vietas Latvijā, savā ceļojumu galamērķu sarakstā noteikti ir jāiekļauj Sietiņiezis, kas atrodas pavisam netālu no lielākās Vidzemes pilsētas Valmieras. Tas ir lielākais balto smilšakmeņu atsegums ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Esot 15 m augsts un 400 plats tas ir valsts nozīmes aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis. Šādu klinti Tu vēl nebūsi redzējis.

Kāpēc to sauc par Sietiņiezi?

Sietiņiezis savu nosaukumu ieguvis tā savdabīgā izskata dēļ. Smilšakmeņu atsegums izskatās burtiski kā siets, jo tas viscaur ir nosēts mazām bišu aliņām. Gar klinti ved labiekārtota koka dēlīšu taka ar vairākām skatu vietām un soliņiem, kur apsēsties uz izbaudīt netipisko ainavu.

Sietiņiezis atrodas pie pašas Gaujas, tāpēc taka iet gar stāviem krastiem, klintīm un kraujām. Šeit redzami dzeltenīgi balti Gaujas svītas smilšakmeņi, noslīdeņu krokas, dubults slīpslāņojums, melni smago minerālu koncentrātu slānīši, izskalojuma virsmas un māla olīši. Te redzēsi arī alu, kurā abi gali ir vaļā, divas prāvas nišas un citus ģeoloģiskus brīnumus.

Dodies atpūtā arī uz citām vietām Latvijā:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Sietiņiezis rudenī, foto - 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas