Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Siguldas slimnīca plāno piesaistīt 316 400 eiro ES fondu līdzekļu medicīnas aprīkojuma iegādei

Siguldas Slimnīca. Foto: Ieva Lūka/LETA

Siguldas Slimnīca. Foto: Ieva Lūka/LETA

Siguldas slimnīca plāno piesaistīt 316 400 eiro Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu medicīnas aprīkojuma iegādei, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā, atsaucoties uz ārstniecības iestādes sniegtajiem datiem.

Turpinot klātienē iepazīsties ar ārstniecības iestāžu darbību un darba vizītes reģionos, veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) ceturtdien apmeklēja SIA "Siguldas slimnīca".

Siguldas slimnīca ir specializētā ārstniecības iestāde, kuras attīstības virzieni ir plānveida ķirurģiskā, ortopēdiskā un ginekoloģiskā operatīvā ārstēšana ar akcentu uz mazinvazīvām metodēm, dzemdību palīdzība, kā arī ambulatorā un stacionārā rehabilitācija. Slimnīca īpaši pievērsusies veselības aprūpes pakalpojumu eksportam, specializējoties bariatriskajā ķirurģijā. Slimnīca ir Latvijas Medicīnas eksporta asociācijā un ir Latvijas Veselības tūrisma klastera biedrs.

Tāpat slimnīcā izvietots Radioķirurģijas centrs "Sigulda", kas izmanto robotizēto stereotaktiskās radioķirurģijas tehnoloģiju "CyberKnife".

Veselības ministrs tikās ar "Siguldas slimnīcas" valdes locekli Valdi Siļķi, slimnīcas speciālistiem un Siguldas novada pašvaldības pārstāvjiem, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāji. Veselības ministrs informēja par nozares aktualitātēm un plānu slimnīcu stiprināšanai, kas valdībā tika pieņemts 30.aprīlī. Tas paredz slimnīcu tīkla darbības pārplānošanu uz pacientu vērstas aprūpes principu ieviešanu un iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanu ar pieejamākiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jaunu medicīnas tehnoloģiju un ārstēšanas metožu ienākšana tirgū.

ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā Siguldas slimnīca ir īstenojusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu "Siguldas slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūras atjaunošana", lai attīstītu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Siguldas un blakus novadu iedzīvotājiem, uzlabojot veselības aprūpes infrastruktūru Siguldas slimnīcā. Tika atjaunota Aprūpes nodaļa, iegādātas iekārtas un aprīkojums.

ES fondu 2020.-2027.gada plānošanas periodā Siguldas slimnīca plāno piesaistīt 316 400 eiro un iegādāties papildu medicīnas iekārtas un aprīkojumu. Savukārt par Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējumu plānots stiprināt sekundāro ambulatoros pakalpojumu nodrošināšanu.

Abu Meri regulāri dodas reģionālajās vizītēs, lai iepazītos ar veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinājumu un tiktos ar veselības aprūpes nozares profesionāļiem, informētu par prioritātēm un pārrunātu aktualitātes veselības jomā.

Siguldas Slimnīca. Foto: Ieva Lūka/LETA

Siguldas Slimnīca. Foto: Ieva Lūka/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas