Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi interneta vietnē 1188.lv

Sīkdatņu noteikumi, foto by fancycrave1, pixabay.com

Sīkdatņu noteikumi, foto by fancycrave1, pixabay.com

Sīkdatņu izmantošanas noteikumos 1188 interneta vietnēs (turpmāk - dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana 1188 interneta vietnēs: 1188.lv un play.1188.lv (turpmāk - 1188 vietnes vai mājaslapas), norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?
Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus.
Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, 1188 izmanto obligātās, funkcionālās, statistikas un mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes.
Tehniskās/obligātās sīkdatnes
Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju.
Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties un sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju.
Funkcionālās sīkdatnes
Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles (piemēram – valodas iestatījumu), lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni.
Statistikas sīkdatnes
Statistikas sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarot to ērtāk lietojamu. Statistikas sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.
Atsevišķos gadījumos dažas no statistikas sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā, saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem, pārvalda datu apstrādātāji.

1188 izmanto arī Google Analytics 4 (GA4) rīku statistikas datiem, kura darbību nodrošina Google Inc. (ASV uzņēmums) un piekļūst ar šī rīka palīdzību ievāktajiem statistikas datiem, tostarp datiem par lietotāja iekārtu un pārlūku, aptuvenu ģeo-lokāciju, pieslēguma laikam un citai tehniskai informācijai.
1188 vietnē ir ieviests Google Consent Mode, kas dinamiski pielāgo Google Analytics uzvedību, balstoties uz lietotāja piekrišanas statusu. Kad lietotājs pārlūkā atver 1188 vietni, tiek ieladēti Google Analytics JavaScript elementi, kas izsauc Google Consent Mode saskarni. Visas piekrišanas tiek iestatītas statusā “liegts” un šis statuss saglabājas līdz lietotājs veic izmaiņas. Attiecīgi, ja lietotājs piekrīt analītikas sīkdatnēm, GA4 analizē un sniedz ieskatus par lietotāja aktivitātēm, ļaujot mums uzlabot lietotāja pieredzi 1188 tīmekļa vietnē. Gadījumos, kad lietotājs nepiekrīt analītikas sīkdatņu izmantošanai, Google Consent Mode nodrošina, ka personas dati sīkdatnēs netiek saglabāti un tās tiek izmantotas tikai ar mērķi saglabāt lietotāja piekrišanas statusu, kas atspoguļojas sīkdatnes vērtībā.Plašāk par Google Analytics pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html. Jūs varat atteikties no informācijas sniegšanas GA4 rīkam par savām darbībām jebkurā tīmekļvietnē, instalējot atteikšanās papildinājumu https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/. Šis papildinājums liedz pakalpojuma Google Analytics JavaScript elementiem (gtag.js, analytics.js), kas darbojas tīmekļvietnēs, kopīgot ar Google Analytics informāciju par apmeklējumu.

Mērķēšanas sīkdatnes
Mērķa sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus 1188 vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus.
Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas.
Kādiem mērķiem (nolūkiem) 1188 izmanto sīkdatnes
1188 izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi:

  • nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
  • pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem - tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;
  • iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu - apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.

Izmantotās sīkdatnes var atšķirties atkarībā no apmeklētās interneta vietnes sadaļas.
Sīkdatņu informācijas nodošana trešajām personām
Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ), izņemot atsevišķus gadījumus, kad informācija var tikt apstrādāta Amerikas Savienotajās valstīs (ASV), izmantojot ASV reģistrētus apstrādātājus.
1188 mājas lapās var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājaslapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi.
Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana
Apmeklējot 1188 vietnes un mājaslapas, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Lietotājam ir iespēja piekrist visu sīkdatņu izmantošanai, nepiekrist sīkdatnēm vai izvēlēties atsevišķus sīkdatņu veidus, kurām sniegt savu piekrišanu, izmantojot izvēlnes “Piekrist visām sīkdatnēm”, "Nepiekrist" vai “Pielāgot izvēli”.
Lietotājam netiek piedāvāta iespēja atteikties no tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas, jo bez to lietošanas interneta vietnes lietošana būs traucēta vai nebūs iespējama. Tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir 1188 kā pārziņa leģitīmās intereses – nodrošināt interneta vietnes netraucētu darbību. Pārējo sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana, kas tiek sniegta ieliekot piekrišanas atzīmi attiecīgajā piekrišanas dialoglogā.
Piekrišana apliecina, ka Lietotājs iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tiesisko pamatu.
Sīkdatņu atspējošanu ir iespējams veikt tajā pašā sīkdatņu paziņojuma logā, kurā tās tika apstiprinātas, izņemot piekrišanas atzīmi no attiecīgā dialogloga.
Piekrišanas sniegšana, tās atsaukšana vai mainīšana attiecas uz visām interneta vietnes sadaļām, kurās tiek izmantots attiecīgais sīkdatņu veids.
Papildus informācija
Visa informācija par 1188 interneta vietnēs izmantojamām sīkdatnēm un izsmeļošs sīkdatņu uzskaitījums ir pieejams katras attiecīgās 1188 uzturētās interneta vietnes sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.
Ja lietotājam ir radies jautājums par sīkdatņu izmantošanu, viņš var sazināties ar 1188, izmantojot šādu kontaktinformāciju:
• Portāla palīdzības dienesta e-pasts - info@1188.lv

Sīkdatņu noteikumi, foto by fancycrave1, pixabay.com

Sīkdatņu noteikumi, foto by fancycrave1, pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas