Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Skaidra redzējuma apgūšana: Kā uzlabot redzamību braukšanas laikā lietus laikā?

Foto: PublicDomainPictures, Pixabay.com

Foto: PublicDomainPictures, Pixabay.com

Braukšana lietus laikā var atgādināt orientēšanos labirintā ar izplūdušām sienām un slidenām grīdām. Lietus lāses aizsedz vējstiklu, lukturi atspīd no slapja ceļa, un viss kļūst par slideniem, ar ūdeni piesūkušiem blāķiem. Bet nebaidieties! Izmantojot dažus praktiskus padomus, varat uzlabot redzamību lietus laikā, nodrošinot savu un citu drošību uz ceļa. Apskatīsim, kā jūs varat padarīt savus braucienus lietus laikā skaidrākus un drošākus.

1. Izpratne par problēmām, kas saistītas ar braukšanu lietus laikā

1.1. Samazināta redzamība un hidroplanēšana

Spēcīgs lietus var pasliktināt redzamību līdz daļai no tās, ko esat pieraduši redzēt skaidrās dienās. Lietus pilieni, migla un ūdens šļakatas no citiem transportlīdzekļiem var apgrūtināt redzamību. Hidroplanēšana rodas, kad riepas zaudē kontaktu ar ceļa virsmu un brauc pa plānu ūdens kārtiņu, padarot vadību un bremzēšanu ļoti sarežģītu.

1.2 Palielināts bremzēšanas ceļš

Slapji ceļi ievērojami palielina nepieciešamo bremzēšanas ceļu, kas nozīmē, ka transportlīdzeklim ir nepieciešams vairāk laika un vietas, lai pilnībā apstātos. Ir ļoti svarīgi pielāgot savu braukšanas stilu un aprīkojumu, lai pret to cīnītos.

2. Pareizas redzamības nozīme

2.1 Nelaimes gadījumu novēršana

Sliktāka redzamība palielina negadījumu iespējamību, jo samazinās reakcijas ātrums. Laba redzamība ļauj agrāk pamanīt apdraudējumus, tādējādi jums ir vairāk laika, lai atbilstoši reaģētu.

2.2 Autovadītāja noguruma mazināšana

Ja autovadītājs cenšas redzēt lietus laikā, tas var izraisīt ievērojamu nogurumu, samazinot spēju koncentrēties un pieņemt lēmumus. Caurspīdīgi logi un labs apgaismojums palīdz mazināt stresu, kas rodas, vadot transportlīdzekli stiprā lietū.

3. Galvenie padomi redzamības uzlabošanai

3.1 Ūdensnecaurlaidīgu pārklājumu izmantošana

3.1.1 Ūdensnecaurlaidīgu pārklājumu priekšrocības

Ūdensnecaurlaidīgi pārklājumi, piemēram, Rain-X, var likt lietus lāsei saplūst un ātri notecēt no vējstikla, uzlabojot redzamību pat spēcīgas lietusgāzes laikā. Tie arī novērš netīrumu un netīrumu pielipšanu, tādējādi ilgāk saglabājot logus tīrākus.

3.1.2 Ūdensnecaurlaidīgu pārklājumu uzklāšana

Uzklājiet ūdensnecaurlaidīgus pārklājumus visiem automašīnas logiem, lai nodrošinātu optimālu redzamību. Pirms uzklāšanas pārliecinieties, ka stikls ir tīrs un sauss, un pēc tam ievērojiet ražotāja norādījumus, lai iegūtu vislabākos rezultātus. Lai saglabātu efektivitāti, pārklājumu atkārtoti uzklājiet ik pēc dažiem mēnešiem.

3.2 Priekšējo lukturu pareiza darbība

3.2.1 Piemērotu priekšējo lukturu izvēle

Izvēlieties augstas kvalitātes, spilgtus priekšējos lukturus, kas nodrošina labāku apgaismojumu sliktos laika apstākļos. Ja pašreizējie lukturi ir blāvi vai novecojuši, apsveriet iespēju tos nomainīt uz LED vai HID lukturiem.

3.2.2 Priekšējo lukturu tīrīšana un apkope

Netīri vai miglaini lukturi var ievērojami samazināt redzamību. Regulāri tīriet tos ar mīkstu drānu un lukturu tīrīšanas līdzekli. Ja tie šķiet dzelteni vai miglaini, apsveriet iespēju izmantot atjaunošanas komplektu vai tos pilnībā nomainīt.

3.3 Vējstikla tīrītāju loma

3.3.1 Vējstikla tīrītāju stāvokļa pārbaude

Vējstikla tīrītāji ir jūsu pirmā aizsardzības līnija pret lietus. Regulāri pārbaudiet, vai tie nav saplaisājuši, saplēsti vai nodiluši. Saskaņā ar rezervesdalas24.lv informāciju par logu tīrītājiem, ja tie atstāj svītras vai neattīra stiklu pareizi, ir pienācis laiks tos nomainīt.

3.3.2 Nolietotu vējstikla tīrītāju nomaiņa

Vējstikla tīrītājus nomainiet vismaz reizi gadā vai ātrāk, ja tie uzrāda nolietojuma pazīmes. Pārliecinieties, ka ir uzstādīts pareizais izmērs un tips, kas piemērots jūsu transportlīdzeklim. Apsveriet iespēju ieguldīt līdzekļus augstas kvalitātes vai staru tipa tīrītāju iegādē, lai nodrošinātu labāku veiktspēju.

4. Papildu drošības padomi braukšanai lietus laikā

4.1. Palēnināt ātrumu un ievērot drošu distanci

Samaziniet ātrumu līdz tādam, kas ļauj justies kontrolējamam, un palieliniet distanci. Tādējādi jūs iegūsiet vairāk laika reaģēšanai un samazināsiet hidroplanēšanas iespējamību. Portālam droša braukšana lietū, ir svarīgi ņemt vērā citus autovadītājus un atstāt pietiekami daudz vietas starp transportlīdzekļiem.

4.2 Izvairieties no straujas bremzēšanas un pēkšņiem pagriezieniem

Spēcīga bremzēšana vai strauja pagriešanās var izraisīt transportlīdzekļa slīdēšanu vai saķeres zudumu. Tā vietā bremzējiet maigi un stūrējiet vienmērīgi.


*Raksts tapis sadarbībā ar AUTODOC AG

Foto: PublicDomainPictures, Pixabay.com

Foto: PublicDomainPictures, Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas