Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Skūt vai vaksēt? Efektīvākās metodes, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma

Dabisks izskats, bez šaubām, ir skaists. Galvenais sievietei ir patikt pašai sev un būt pārliecinātai par sevi. Mūsdienās sievietes lielākoties tomēr izvēlas no šī, lai cik dabiskā, tomēr bieži vien nevēlamā ķermeņa apmatojuma atbrīvoties. Atzīsim, ka, piemēram, tikko gludi noskūtas kājas rada ļoti patīkamas sajūtas pašai kāju īpašniecei. Arī citās zonās matiņi var būt traucējoši gan vizuāli, gan citu iemeslu dēļ.

Pastāv vairākas metodes, kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem uz kājām, bikini zonā vai padusēs, kā arī citur, arī bez skūšanās. Katrai no tām ir savi plusi un mīnusi. Aplūkosim populārākās:

Skūšana

Pieejamākais, vienkāršākais un lētākais veids – tomēr jāņem vērā, ka tas ir vismazāk efektīvs, jo neiznīcina matiņu saknes un tādēļ noskūtie matiņi ataug ļoti ātri un vēl biezāki un tumšāki kā iepriekš. Biežā nepieciešamība to skūt, īpaši vasarā, var padarīt ādu sausu un radīt dažādus ādas iekaisumus, tādēļ par ādu jāparūpējas, lietojot skūšanās želeju vai putas, un mitrinošus līdzekļus pēc skūšanās. Lai matiņi neieaugtu, regulāri jālieto skrubis – piemēram, no kafijas!

Vaksācija

Vaksācija kļuvusi par vienu no populārākajiem veidiem, kā atbrīvoties no matiņiem, jo tā ir efektīgāka par skūšanu – matiņi ataug lēnāk, ir daudz plānāki nekā pirms procedūras un to var veikt apmēram reizi mēnesī. Vaksācijā tiek izmantots cietais vai šķidrais vasks, to var veikt salonā vai pašrocīgi mājās. Bet! Nenoliedzami, šī metode ir samērā laikietilpīga un sāpīga, taču ar laiku matiņa sakne novājinās un tā izraušana sāp mazāk. Pirmajās reizēs labāk to darīt salonā pie profesionāliem meistariem, taču, ja būsi nobriedusi to darīt mājās, pagatavo cukura vasku pati! Lai mazāk sāpētu un matiņi ataugtu lēnāk, ieteicams sekot līdzi mēness fāzēm un pavērot, vai gadījumā jaunā mēnesī tiešām šī procedūra liekas mazsāpīgāka, kā arī pašas menstruālajam ciklam un labāk to nedarīt, kad ir PMS.

Dažādu veidu epilācija

Epilācijā, līdzīgi kā vaksācijā, tiek iznīcināta matiņa sakne, tādā veidā palēninot tā ataugšanu. Lētākais epilācijas veids būs mājās, ar parasto elektrisko epilatoru, taču tas ir sāpīgs un laikietilpīgs process. Efektīgāks paņēmiens ir fotoepilatora izmantošana, kurā uz matiņa sakni iedarbojas ar gaismas staru, savukārt profesionālā fotoepilācija būs vēl ātrāka un iedarbīgāka (procedūra jāatkārto apmēram 2 reizes gadā) – bet dārgāka.

Efektīvākais veids, kā mūsdienās atbrīvoties no liekā apmatojuma, ir lāzerepilācija. Jāņem gan vērā, ka to var veikt tikai profesionālās klīnikās un salonos, jo tajā tiek izmantotas lāzertehnoloģijas, kas veselīgam cilvēkam nav kaitīgas, taču ar tām darboties var tikai īpaši apmācīts skaistumkopšanas personāls. Izmantojot šo metodi, tiek ieguldīts vairāk naudas un laika nekā citās metodēs, taču par matiņiem būs jādomā vien pēc gada vai vairākiem. Apstrādātie matiņi, protams, vairs neataugs, jo ar lāzeri tiek pilnībā iznīcināta matiņa folikula, bet nākotne var rasties jaunas – taču jau daudz, daudz mazākā skaitā, nekā pirms lāzerepilācijas procedūras.

Sieviete, Photo by CRYSTALWEED cannabis on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas