Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sliežu velosipēds Kocēnu novadā pie Zilākalna - neparasta aktīvā atpūta

Sliežu velosipēdi – tā ir pagaidām reti sastopama atpūta, parādījusies Latvijā tikai pēdējo gadu laikā. Šoreiz meklējām vieglu, bet aktīvu atpūtu Vidzemes pusē, tādēļ brīvdienās devāmies izmēģināt braucienu ar sliežu velosipēdu Kocēnu novadā esošajā Zilākalna ciematā.

Starp citu - sociālie mediji ziņo, ka tas atsācis sezonu arī šajā gadā

https://www.facebook.com/ZTornis/videos/1555975668227349

Kur atrodas Sliežu velosipēds?

Zilaiskalns parasti asociējas ar enerģētisku svētvietu un teikām apvītiem nostāstiem, tādēļ šo vietu apciemot dodas ne viena vien ģimene. Uzreiz jāteic, ka svētvietu atrast šeit ir daudz vieglāk nekā Sliežu velosipēdu. Lai gan esam brīdināti, ka jāseko zīmēm, sākumā nomaldāmies, jo uzmanību esam koncentrējuši uz brūnajām ceļa zīmēm, kas apzīmē tūrisma objektus, bet izrādās, ka vajadzēja sekot mazām, baltām A4 izmēra lapiņām, kas piestiprinātas zem šīm ceļa zīmēm. Tomēr, tā kā mums izdodas laimīgi sasniegt galamērķi, padalāmies ar atrašanās vietu, lai citiem vieglāk. Lūk, Sliežu velosipēda ZRAILBIKES atrašanās vieta kartē.

Min pa sliedēm! Piedzīvojums var sākties!

Pirms izbraucām no mājas, pa tālruni pieteicām apmeklējuma laiku un braucēju skaitu. Mūs sagaida jauka un ļoti atsaucīga darbiniece, iepazīstamies un mūsu sliežu piedzīvojums var sākties. Sākumā noklausāmies instrukciju un apmācību. Mums pastāsta gan dažus drošības nosacījumus – piemēram, aizmugurē sēdošie nedrīkst celties kājās brauciena laikā, kā arī to, kā apstājoties ir jānofiksē bremzes, lai smagais braucamrīks neaizripotu.

Tāpat tiekam instruēti, kā braukt, kā taurēt, ja nepieciešams, kā bremzēt. Pats interesantākais moments šajā pasākumā – jāapgūst 270kg smagā sliežu braucamrīka apgriešana. Jā, tieši tā – galapunktā neviena nav, tādēļ velosipēds braukšanai pretējā virzienā jāapgriež pašiem. Par laimi, mehānisms ir samērā vienkāršs un mēs viegli to apgūstam un izmēģinām. Esam gatavi braucienam.

Mums tiek dota pusstunda, kuras laikā ir jāmēro 2km turp un 2km atpakaļ. Ātruma rekordisti šo ceļu esot mērojuši pat 15 minūtēs. Mēs nesteidzamies. Minam lēnu garu un baudām apkārtni. Sliežu dzelzceļš, zālēm klāts, ved gar kūdras purvu. Vērojam dabu un neparastos skatus – tik tuvu kūdras purvam nav gadījies pabūt. Pa laikam piestājam, izkāpjam ārā un pafotografējam. Tā kā ātrums nav liels, paspējam arī piebremzēt, lai neuzbrauktu ķirzakai, kas skrien pa sliedēm. Brauciens turp ir samērā viegls, jo iet mazliet pa kalnu uz leju. Galapunktā ir novietota zīme, kas vēsta, ka šeit ir tā vieta, kur velosipēds jāapgriež braukšanai pretējā virzienā. atceļā – grūti nav, taču var pat iesvīst, jo sanāk nedaudz pret kalnu. Brauciens ir drošs un patīkams arī mazākajiem. Vienā velosipēdā ir 2 vietas “pedāļu minējiem” un 2 pasažieru vietas aizmugurē – vienlaikus var braukt 4 cilvēki. Ja kompānija lielāka – var izmantot vairākus velosipēdus.

Mums ļoti patika šis neparastais piedzīvojums, tā bija jauna pieredze. Iesakām izmēģināt!

Ko redzēt tuvumā?

Ja esi Zilajākalnā, pa ceļam noteikti varat aplūkot arī Zilaiskalns svētvietu vai doties uz pavisam netālajiem Dikļiem (no Zilākalna nepilni 9km), lai apskatītu neticami skaistās koka skulptūras Vika pasaku parkā – ja ģimenē ir bērni, šis noteikti jāredz. Te sastopami tik daudzi – sarežģītais Zvirbulēns, Zaļā vārna, Ness un Nesija, Rūņu Dūķītis, Gārnis, Tīdžerēns un daudzi citi. Turklāt – tepat pie paša parka atrodas arī skaistā Dikļu pils.

Starp citu, Sliežu velosipēds atrodas arī Valkā – par šo jau esam rakstījuši. Izmēģini ko jaunu!

Ja meklē jaunas un svaigas idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Sliežu velosipēds, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas