Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Slovākijā nošauts brūnais lācis, kurš uzbruka pieciem cilvēkiem

Foto: Ekrānuzņēmumi no videoklipiem

Foto: Ekrānuzņēmumi no videoklipiem

Bruņota patruļa nogalināja brūno lāci pēc tam, kad bezpilota lidaparāta tehnoloģija identificēja to kā dzīvnieku, kas šomēnes Slovākijas ziemeļu pilsētā ievainoja piecus cilvēkus, paziņoja valsts Vides ministrija.

Vides ministrs Tomāšs Taraba sacīja, ka lācis, kura dēļ 49 gadus vecai sievietei un 72 gadus vecam vīrietim bija nepieciešama ārstēšana slimnīcā, bet trīs citi cietušie, tostarp 10 gadus veca meitene, guva brūces un sasitumus, tika nošauts otrdienas vēlā vakarā.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi atsaucās uz valsts dabas aizsardzības dienestu, kas paziņoja, ka ar dronu ir uzņemtas augstas izšķirtspējas lāča fotogrāfijas un videomateriāli, kurus īpaša biometriskā programmatūra pēc tam salīdzināja ar 17. marta uzbrukuma kadriem Liptovskas Mikulas pilsētā.

"Detalizēts fizioloģiskais salīdzinājums ļāva komandai precīzi identificēt un veiksmīgi likvidēt problemātisko lāci," norāda dabas aizsardzības dienests, piebilstot, ka šī bija pirmā reize, kad šī tehnoloģija tika izmantota.


Videomateriāls, kurā redzams, kā lācis skraida pa pilsētas ielām, kļuva plaši izplatīts, un pilsēta izsludināja ārkārtas stāvokli, aicinot cilvēkus neatstāt dzīvojamās teritorijas un nosūtot sešas bruņotas avārijas patruļas, lai izsekotu lāci.

Sociālajos plašsaziņas līdzekļos publicētajos mobilā tālruņa ierakstos bija redzams, kā lācis skrien pa ceļu un pāri gājēju pārejai, kamēr pārbiedētie gājēji izklīda, pēc tam pārskrien pāri zaļajai zonai un metas uz vīrieti, kurš steigšus kāpa pāri žogam, lai no tā izbēgtu.

Liptovskas Mikulāšas pilsētas dome savā Facebook lapā paziņoja, ka kopš tā laika komandas medījušas dzīvnieku, kura vecums, pēc vietējo plašsaziņas līdzekļu aplēsēm, ir trīs gadi un kurš sver aptuveni 70 kg, izmantojot ar modernām kamerām un termālās attēlveidošanas iekārtām aprīkotus dronus.

Uzbrukums notika dienu pēc tam, kad 31 gadu veca baltkrieviete gāja bojā, iekrītot dziļā gravā, acīmredzot mēģinot izvairīties no brūnā lāča zemo Tatru kalnu grēdā netālu no tās pašas pilsētas.

Slovākijas populistiskās nacionālistu valdības politiķi ir aicinājuši mīkstināt šo dzīvnieku statusu Slovākijas apdraudēto sugu sarakstā, apgalvojot, ka lāčus, kuru vietējā populācija tiek lēsta 1275 īpatņu apmērā, tagad varētu medīt un izšaut.

Foto: Ekrānuzņēmumi no videoklipiem

Foto: Ekrānuzņēmumi no videoklipiem

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas