Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Šosezon Latvijas krastos izglābti trīs roņu mazulīši

Roņu mazulis. Foto: Pixabay

Roņu mazulis. Foto: Pixabay

Noslēdzoties aktīvajai roņu mazuļu sezonai jeb laikam, kad liedagā vērojami roņu mazuļi, Dabas aizsardzības pārvalde izsaka pateicību ikvienam, kas pārvaldei ziņoja par novārgušiem un savainotiem roņu mazuļiem, kas bez speciālistu palīdzības savvaļā nebūtu izdzīvojuši, kā arī iesaistījās informācijas izplatīšanā par to, kā rīkoties, ja liedagā gadījies ronēnus novērot.

Kā ik gadu, arī šajā pavasarī pārvalde aicināja iedzīvotājus ziņot par novārgušiem roņiem un atgādināja par pareizu rīcību, ronēnus sastopot. Lai gan ar katru gadu vērojama aizvien lielāka iedzīvotāju informētība un tiek saņemts arvien mazāk zvanu par roņiem, kuriem palīdzība nav nepieciešama, joprojām ir neliela sabiedrības daļa, kurā vērojama neizpratne par to, ka vesels ronis ir jāatstāj mierā un palīdzība tam nav vajadzīga un nereti var arī kaitēt.

"Lai gan šādu zvanu ik gadu paliek mazāk, ceram, ka nākamajā pavasarī vairs neviens nevēlēsies ronēnus dzīt atpakaļ ūdenī, uzskatot, ka viņiem līdzīgi kā zivīm atrašanās ārpus ūdens var beigties letāli. Roņi ūdenī medī, savukārt uz sauszemes atpūšas, socializējas, dzemdē un audzina mazuļus. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka tie vērojami arī mūsu piekrastē liedagā," pauž pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Kopumā pārvalde šogad saņēma teju 200 zvanus par ronēniem. Apzinot situāciju, palīdzība bija nepieciešama tikai 3 roņu mazuļiem. Savainotie ronēni tika nogādāti Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur speciālistu aprūpēti atlabst, lai pēc laika atgrieztos dzīvē savvaļā.

Lielākoties Latvijas piekrastē sastopams pelēkais un plankumainais ronis, taču šogad novērots arī reti sastopamais pogainais ronis, kuru Latvijā līdz šim izdevies novērot vien pāris reižu.

Ronēni līdz Rīgas jūras līča piekrastei lielākoties nokļūst no Igaunijas. Ziemā pelēko roņu mazuļi dzimst uz Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošiem ledus laukiem, un līdz Latvijas pludmalei martā un aprīlī nokļūst peldus vai retos gadījumos uz dreifējošiem ledus gabaliem.

Roņu mazulis. Foto: Pixabay

Roņu mazulis. Foto: Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas