Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sporta zāle tavā dārzā - kā tādu ierīkot?

Vingrošana dārzā, Photo by MIL-TECH PHARMA LTD on Unsplash

Vingrošana dārzā, Photo by MIL-TECH PHARMA LTD on Unsplash

Jau pirms pandēmijas sporta zāles bija īsts izaicinājums – tās nereti bija aizņemtas, tām ir savi pīķa laiki, kad cilvēki čum un mudž, ne vienmēr arī ir iespējams pakļauties kādam noteiktam treniņu grafikam darba specifikas vai ģimenes apstākļu dēļ. Tādēļ arvien vairāk cilvēki meklē iespēju sportot individuāli – dodas pastaigās dabā, skrien, vingro mājās, brauc ar velosipēdu… Ja aktivitātes ir Tava ikdienas sastāvdaļa, iespējams, ir vērts apdomāt par dārza vingrošanas stūrīti jeb “mājas sporta zāli”. Ja esi nolēmis iekārtot savā dārzā vietu vingrošanai – lieliski! Mēs esam sagatavojuši Tev virkni ideju, ko vari apskatīt nu jautājumu, ko apdomāt – gan sākot no inventāra izvēles un beidzot ar mājas sportošanai piemērotas telpas vai vietas radīšanu savā dārzā.

Kādu inventāru izvēlēties savai mājas sporta zālei?

Inventāra izvēle būs atkarīga no tā, ko vēlies sasniegt un ar ko nodarboties. Ja mērķis ir vispārējā fiziskā sagatavotība, svara regulēšana vau muskuļu tonuss un elastība, tad spēka treniņiem kā minimumu vajadzētu iegādāties aerobikas jeb stepa solu, dažāda smaguma hanteles, fitnesa bumbu, vingrošanas paklājiņu. Tev noteikti varētu noderēt arī pretestības jostas. Daudzus no šiem vari aizstāt arī ar radošu pieeju, piemēram, koka kasti stepa sola vietā, ūdenspudeles hanteļu vietā u.c.

Nopietnākai fiziskajai sagatavotībai vajadzēs smagāku hanteļu komplektu, svaru stieni ar regulējamiem atsvariem. Mājas kārtībā ērts aprīkojums ir inversijas galds jeb treniņu sols. Parasti tas ir samērā viegli uzstādāms un daudzfunkcionāls sporta inventārs, ko var izmantot dažādu muskuļu grupu trenēšanai. Tāpat arī vingrošanas sienas izveide var būt labs risinājums dažādiem treniņiem.

Kardio treniņiem mājas apstākļos noder vieta, kur vari dejot, lēkāt u.c., varbūt braukt ar velosipēdu. Dārza sporta stūrītim vari paredzēt velotrenažieri, slēpošanas trenažieri vai eliptisko trenažieri, varbūt skrejceliņu, vai arī vienkārši pietiekami plašu vietu ar labu grīdas segumu un iespēju ieslēgt mūziku, kur vari nodarboties, piemēram, ar aerobiku.

Izlasi: Kā racionāli iekārtot sporta zāli mājās

Kas jāapdomā, veidojot dārza sporta zāli?

Veidojot mājas vai dārza sporta zāli vari, vienkārši paredzot dārzā noteiktu vietu, kur nodarbosies ar fiziskajām aktivitātēm, vai arī plānot jau nelielu būvi ar nojumi un sienām, varbūt izmantot jau kādu šķūnīti vai izvēlēties gatavās koka konstrukciju dārza mājiņu iespējas, ko piedāvā daudzi uzņēmumi. Pirms sāc būvēt vai rakt, noteikti apdomā šos jautājumus:

Vai Tavai dārza sporta zālei būs jumts?

Vingrošanas stūrīša izveidi dārzā noteikti vajadzētu sākt ar nojumes izbūvi, ja tāda paredzēta. Nojume palīdzēs Tev neatteikties no treniņiem dažādos laika apstākļos – netraucēs karstā saule vai vasaras lietus, kā arī pat ziemas laikā zem nojumes vēl ilgi varēsi vingrot, īpaši, ja tai būs slēgts kāds sāns un sniegs un lietus nenāks iekšā. Ja apsver nojumes izbūvi vai iegādi, noteikti noskaidro, vai tai nepieciešams konkrēts projekts. Ja būvei paredzēta pamatu rakšana, visticamāk, būs nepieciešams veidot arī projektu un saskaņot to.

Kāds būs Jumta augstums?

Plānojot savu dārza sporta zāli, ir jāņem vērā, kādu aprīkojumu vēlies tur uzstādīt. No tā lielā mērā būs atkarīga gan nepieciešamā platība, gan arī vēlamais jumta augstums, lai galva nejauši nesistos griestos. Atceries, ka dažādi trenažieri u.c. inventārs paaugstina Jūsu galvas atrašanās vietu. Ja nojumes griesti būs tādi, ka varat vienkārši ieiet un nostāties, padomājiet, vai palēcienu laikā vai vingrošanas laikā nesasitīsiet galvu.

Nojumes sienas

Nojumes sienas pasargās no nokrišņiem un laikapstākļiem, bet tās izvēloties, ir jāpadomā par vairākiem aspektiem, no kuriem galvenais ir funkcionalitāte. Noteikti nevajadzētu izvēlēties lielas stikla sienas, jo tas var ierobežot vietu, kur varēsi izkārtot aprīkojumu. Tā vietā labāk ir izvēlēties kādu sienu atstāt atvērtu vai veidot atveramu pēc nepieciešamības.

https://www.instagram.com/p/CN7R644KsDH/

https://www.instagram.com/p/CN4WNPdsEKR/

Grīdas seguma izvēle vingrošanas telpai dārzā

Dārza stūrīša izvēlētais grīdas segums ir ļoti nozīmīgs. Pat tad, ja Tu neplāno to aprīkot ar jumtu, Tev ir jāpadomā, kāda veida vingrojumus vēlēsies šeit veikt.

Ja paredzēti sviedru pilni treniņi – izvēlies segumu, ko viegli kopt un mazgāt. Te noderēs kvalitatīva koka grīda vai lamināts. Jācenšas izvēlēties segumu, kas neslīd, lai mazinātu paslīdēšanas riskus un traumu iespējas.

https://www.instagram.com/p/CN6rM20JPcU/

Svaru izvietošanai laba izvēle ir gumijas segums un stūrītis ar gumijas paklāju.

https://www.instagram.com/p/CN4zZM6MwYF/

Ja vēlies zonu atstāt zaļu, tad apdomā, cik viegli to būs uzturēt, lai nav katrs treniņš jāsāk ar zāles pļaušanu. Tāpat – slapjā zālē var slīdēt kājas un ir iespēja gūt traumas. Ja tomēr esi izvēlējies vingrošanas stūrīti iekārtot mauriņā, tad raugies, lai inventāra izvietojums būtu pietiekami ērts zāliena uzturēšanai un pļaušanai, vai arī šis inventārs būtu viegli pārvietojams.

https://www.instagram.com/p/CN4xh4LFZL-/

https://www.instagram.com/p/CN0cr7AntiH/

Elektrības piekļuve

Kad plāno savu vingrošanas telpu, noteikti paraugies, kā būs ar elektrības iespējām. Ja plāno izmantot trenažierus, būs laikus jāparedz to aptuvenais skaits un izvietojums, lai atbilstoši ieplānotu arī nepieciešamās rozetes. Noteikti paredzi arī kādu lieku rozeti, kuru izmantot telefona uzlādēšanai vai mūzikas ieslēgšanai. Par elektromontāžas jautājumiem vēlams pakonsultēties ar kādu elektriķi, lai laikus noskaidrotu detaļas.

Noteikti der apdomāt arī apgaismojuma iespējamību, ja vēlēsies sportot ne tikai vasaras gaišajā laikā, bet arī rudenī vai ziemas laikā. Laba izvēle ir prožektori, šeit vēlams izvēlēties prožektorus ar LED apgaismojumu, kas neļaus uzkarsēt telpu, taupīs enerģiju un labi izgaismos telpu.

Tāpat jāpadomā – vai šeit būs iespēja izvietot ekrānu gadījumā, ja esi iecienījis online treniņus. Var noderēt arī iebūvēti skaļruņi vai mūzikas ierīces, ko var savienot, piemēram, caur Bluetooth ar savu mobilo tālruni, lai treniņa laikā baudītu iecienīto mūziku.

https://www.instagram.com/p/CNy-A4QAdU-/

Santehnika un dārza duša

Ja Tev ir iespēja, noteikti padomā, vai tev ir pieejams ūdens, kur pēc treniņa noskaloties. Dārza dušas ierīkošana var būt lielisks risinājums ne tikai vingrotājiem, bet arī tiem, kam dārzā patīk rušināties dobēs.

https://www.instagram.com/p/CNfRswCn9AZ/

Ventilēšanas sistēma

Ja plāno slēgta tipa telpu, noteikti parūpējies, lai logi ir atverami, lai zem jumta būtu pietiekami laba siltumizolācija, lai izvairītos no iespējas, kad telpa pārmērīgi uzkarst un tu jūties kā siltumnīcā. Tas var nopietni traucēt kvalitatīvam treniņam. Ideāli, ja vari ierīkot arī kondicionieri.

Kvalitatīvas dārza telpas izbūve var izrādīties arī gana daudzfunkcionāla – iespējams, ka tu iegūsti ne tikai vietu, kur vingrot, bet arī kur pavadīt laiku ar draugiem un ģimeni.

Lūk, iedvesmojošas idejas dārza vingrošanas stūrīšiem:

Svaru stienis dārza stūrītis svaru cilāšanai

https://www.instagram.com/p/CIlL4m1hdyW/

https://www.instagram.com/p/CN6FyV2AYkJ/

Daudzfunkcionāls stienis spēka treniņiem

https://www.instagram.com/p/CN5Y67BhocZ/

Atvērta tipa vingrošanas laukumam dārzā

https://www.instagram.com/p/CN0X461po8o/

Pumpēšanās un balsta vingrinājumiem

https://www.instagram.com/p/CNz6u9rjZd9/

Vingrošanas sienas ierīkošana

https://www.instagram.com/p/CNvD5T2hCIA/

Pievilkšanās stienis

https://www.instagram.com/p/CNusz9RM_sl/

Vingrošanas soliņa alternatīva

https://www.instagram.com/p/CN7cNcwHShs/


Vingrošana dārzā, Photo by MIL-TECH PHARMA LTD on Unsplash

Vingrošana dārzā, Photo by MIL-TECH PHARMA LTD on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas