Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Strauji cēlusies "Dogecoin" akciju vērtība, kas saistīta ar suņa ikonas parādīšanos tviterī

Foto: @cb_doge/"Twitter"

Foto: @cb_doge/"Twitter"

Pirmdien, 3. aprīlī, lietotāji, pieslēdzoties "Twitter", ieraudzīja jaunu ikonu - vai drīzāk pazīstamā zilā putniņa trūkumu, kad sociālās platformas ikoniskais talismans tika nomainīts. Spilgti zilā putna silueta vietā lietotājus sagaidīja kriptovalūtas "Dogecoin" oficiālais logotips, kas bija šibu inu šķirnes suņa ikona, ziņo "Yahoo".

Ārvalstu mediji vērsās pie "Twitter", lai iegūtu informāciju par izmaiņām, kas nebija oficiāli nepaziņotas, bet atbilde netika saņemta.

"Manā Twitter augšpusē ir mazs suns..." viens lietotājs rakstīja tviterī, ar kuru dalījās platformā agrā pirmdienas pēcpusdienā.

"Vai vēl kāds redz #doge kā Twitter logo?" jautāja cits lietotājs, kurš dalījās ar sava profila attēlu, kurā redzama ikonas maiņa.

"Tagad mūsu komentāri tvītu vietā kļūs par riešanu nevis čivināšanu," atbildē rakstīja kāds lietotājs.

Kā daži atzīmēja, ne visi uzreiz varēja pamanīt šo nomaiņu. Citi spekulēja, vai izmaiņas nav saistītas ar aprīļa joku dienu, kas notika divas dienas iepriekš, 1. aprīlī.

Nav pārliecības par to, vai pāreja uz Doge ir īslaicīga. Daži izteica pieņēmumus, ka izmaiņas varētu liecināt par to, ka Twitter pašreizējam īpašniekam Īlonam Maskam varētu būt vēl viena grūta diena, kas saistīta ar neapmierinātiem darbiniekiem vai nesen pret viņu ierosināto tiesas prāvu saistībā ar kriptovalūtu.

Saskaņā ar Reuters datiem 2022. gada jūnijā Dogecoin investors iesniedza prasību pret Masku par 258 miljardu ASV dolāru vērtu krāpšanos. Prasībā Masks un viņa uzņēmumi Tesla Inc un SpaceX tika apsūdzēti Dogecoin popularizēšanā un tā cenu celšanā, lai pēc diviem gadiem ļautu tā cenām kristies.

"Apsūdzētie kopš 2019. gada zināja, ka Dogecoin nav vērtības, tomēr veicināja Dogecoin vērtības celšanos, lai gūtu peļņu no tā tirdzniecības," apgalvots sūdzībā. "Masks izmantoja savu pasaules bagātākā cilvēka pjedestālu, lai darbotos un manipulētu ar Dogecoin piramīdas shēmu peļņas, atpazīstamības un izklaides nolūkā."

CNBC ziņoja, ka 31. martā Masks lūdza ASV tiesnesi noraidīt prasību, nosaucot to par "izdomātu apsūdzību".

"Twitter", kuru 2006. gadā dibināja Džeks Dorseja, Noa Glāss, Bizs Stouns un Evans Viljamss, pēdējo sešu mēnešu laikā, kopš to iegādājās Masks, kurš tagad ir uzņēmuma izpilddirektors, piedzīvoja daudzus satricinājumus.

Masks uzņēmumu iegādājās 2022. gada oktobrī par pārspīlētajiem 44 miljardiem ASV dolāru. Dažu stundu laikā pēc kļūšanas par platformas īpašnieku viņš paziņoja par lielām pārmaiņām, tostarp par toreizējā "Twitter" izpilddirektora, finanšu direktora un galvenā padomnieka atlaišanu.

Drīz pēc tam Masks paziņoja par iespējamām izmaiņām lietotnē, tostarp vārda brīvības ierobežošanu, bijušā prezidenta Donalda Trampa aizlieguma atcelšanu un "pārstrādātu" verifikācijas procesu. Reaģējot uz to, tādas sabiedrībā pazīstamas personas kā Vūpija Goldberga, Eltons Džons un Ēriks Larsens paziņoja par savu lēmumu pilnībā atteikties no platformas lietošanas.


Foto: @cb_doge/"Twitter"

Foto: @cb_doge/"Twitter"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas