Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Suņiem un kaķiem draudzīgie istabas augi

Kaķiem draudzīgi iestabas augi, Image by Dim Hou from Pixabay

Kaķiem draudzīgi iestabas augi, Image by Dim Hou from Pixabay

Pārliecināt savus mājdzīvniekus un telpaugus dzīvot harmonijā var būt izaicinājums. Un, lai cik labi arī mājas mīlulis būtu uzvedies, ir gadījumi, kad pagriez galvu, tas jau ir iekodies Tavā begonijā. Lai negadās, ka dzīvnieki tomēr mēdz nobaudīt viņiem toksiskus augus, Tev jāzina, kādi istabas augi uz suņiem un kaķiem draudzīgi.

Havortijas

Sukulentu ģimenes havortija ir mazs, zemu augošs augs, kura lapās ir raksturīgas baltas joslas ar radzēm. Šie augi labi aug spilgtā gaismā un mitros apstākļos ar lielu augsnes drenāžu. Tās forma un izmērs atgādina alveju, taču atšķirībā no alvejas havortijas ir drošas kaķiem un suņiem.

Sanpaulija

Ar izplūdušajām zaļajām lapām un satriecošajiem ziediem visu gadu sanpaulijas zied dažādās vieoletās, zilās, rozā, sarkanās un baltās krāsās - atkarībā no to šķirnes. Gan augs, gan ziedi nav toksiski kaķiem un suņiem, tāpēc tie ir ideāli piemēroti tiem, kas meklē vieglu apkopi un krāšņi ziedošu telpaugu.

Nefrolēpes jeb istabas papardes

Istabas papardes ir populāras ar savām zaļajām lapām. Tas ir klasisks skaistums, kas piešķir šarmu jebkurai telpai. Šie augi vislabāk aug vēsā vietā ar augstu mitrumu un netiešu gaismu. Tās ir ne tikai vienas no vienkāršākajiem papardes veidiem, par kuriem rūpēties, bet arī ir drošas mājdzīvniekiem.

Ziemassvētku kaktuss jeb Šlumbergeras

Ar ugunīgu ziedēšanu ziemas baltumā Ziemassvētku kaktusi ir jauks papildinājums jebkurai mājai. Šie augi prasa nelielu aprūpi, viegli pielāgojoties vāja apgaismojuma apstākļiem. Šlumbergeras ir viegli pavairojams augs, kas nav toksisks dzīvniekiem.

Platicērijas jeb divžuburu platragpaparde

Gaisaugu veids, divžuburu platragpapardes vislabāk aug, ja tās ir uzaudzētas uz dēļa un piekārtas pie sienas, lai nodrošinātu gaisa un mitruma apmaiņu. Šie augi, kas līdzinās briežragu ragiem, ir kļuvuši populāri kā dzīvi mākslas darbi, turklāt ir nekaitīgi mājdzīvniekiem.

Daiļā hamedoreja

Daiļā hamedoreja, kas atgādina palmu, spēj izturēt sliktu apgaismojumu un zemāku temperatūru, aug kopās ar eleganti izliektām, zaļām lapiņām, kas veido spalvu lapotni. Šis pievilcīgais augs ir ne tikai netoksisks, bet arī lielisks gaisa attīrītājs.

Hibisks jeb Ķīnas roze

Ķiīnas rozes jeb hibiski plaukst tiešā saules gaismā un to ziedi ir ne vien draudzīgi suņiem un kaķiem, bet arī cilvēkiem.

Hlorofīts

Ar graciozi augošām zālēm līdzīgām lapām hlorofīti ir izteikti izturīgi augi, kas spēj augt visdažādākajos apstākļos. Šis augs ir lieliski piemērots pakāršanai, jo tas audzē mazākus augus savu stiebru galos, kas no mātes auga nokrīt it kā zirnekļi tīmeklī - droši jebkuram ziņkārīgam kaķim vai sunim.

Venēras mušķērājs

Venēras mušķērājs, kas ir labi pazīstams ar savu gaļēdāja dabu, ir dīvaini skaists augs, kas izklāts ar skropstām līdzīgiem zobiem, kas savelkas kopā, ja to kairina laupījums. Venēras mušķērājs, kura dzimtene ir Karolīnas purvi, labi aug spilgtā gaismā un mitros apstākļos. Šis aizraujošais augs ir nāvējošs knišļiem un maziem kukaiņiem, bet tas ir pilnīgi drošs mājdzīvniekiem.

Hoija jeb vaska puķe

Vaska puķe, kas ir iecienīta ar tās atšķirīgo spīdīgo zaļo lapu kopumu un brīnišķīgi smaržīgo ziedu dēļ, var izturēt ļoti sausus apstākļus, padarot šos augus ideālus audzēšanai telpās. Hoiju zvaigžņu formas ziedi aug vaskainas kopās, kas svārstās no rozā līdz balto krāsu toņiem. Ar ziedēšanu, kas rada saldi smaržojošu nektāru, šie ir brīnišķīgi augi, kas nav toksiski.

Lasi arī:

Kaķiem draudzīgi iestabas augi, Image by Dim Hou from Pixabay

Kaķiem draudzīgi iestabas augi, Image by Dim Hou from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas