Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Suņu viesnīca. Tiešām kūrorta atpūta mājdzīvniekam?

Arī Latvijā jau daudzus gadus pieejamas suņu viesnīcas. Un tās kļūst ar vien populārākas. Suņu saimnieki specializētajās viesnīcās savus mīluļus labprāt atstāj dodoties ceļojumos, komandējumos vai citās situācijās, kad paņemt līdzi suni nav iespējams. Tāpat kā cilvēkiem paredzētās, arī suņu viesnīcas atšķiras gan pēc cenas, gan komforta līmeņa un piedāvāto pakalpojumu klāsta.

Kas suni sagaida dzīvnieku viesnīcā?

Suņu viesnīcas, no cilvēkiem paredzētajām, atšķiras ar to, ka suns visdrīzāk pienācīgi nespēs novērtēt piecu zvaigžņu līmeņa apkalpošanu un luksusus apartamentus. Ne jau tāpēc, ka suns būtu nesaprātīga, neko novērtēt nespējoša būtne. Suņiem gluži vienkārši ir citas dzīves prioritātes. Viņiem vairāk par visu ir svarīga saimnieka klātbūtne un ierastā vide. Šo iemeslu dēļ suns, atstāts suņu viesnīcā, var just nelielu stresu. Tomēr suņu viesnīcām ir arī ļoti daudz plusu. Mājdzīvnieku tajā var atstāt, neuztraucoties par tā drošību un veselību. Suņu viesnīcas parasti pieder cilvēkiem, kuriem ir plašas zināšanas un iemaņas darbā ar dzīvniekiem. (Piemēram, Ventspilī esošās suņu viesnīcas īpašniece Sarmīte Šlisere ir profesionāla kinoloģe ar daudzu gadu pieredzi.) Šliseres kundze saviem četrkājainajiem viesiem piedāvā mitināties mājas apstākļos. Suņiem nav jāpavada laiks nedz būros, nedz voljēros. Visu suņu viesnīcu saimnieki noteikti ņems vērā ieteikumus par vēlamo suņa ēdināšanu, pastaigu grafiku un ja nepieciešams, arī medikamentu lietošanu. Iepriekš minēto iemeslu dēļ, dzīvnieku viesnīca ir lieliska izvēle brīžos, kad suni uz laiku nepieciešams atstāt drošās rokās.

Kas jāņem vērā, ja suni tomēr vēlaties ņemt līdzi ceļojumā

Ja tomēr tiek plānots neatliekams brauciens, taču suni nevienam uzticēt nevēlaties, vienīgā alternatīva ir ņemt to līdzi. Ceļot pa Latviju ( ja vien sunim nav problēmu ar braukšanu automašīnā )nebūs pārāk sarežģīti. Grūtāk būs, ja ar suni vēlēsieties doties uz tuvākām vai tālākām ārvalstīm. Šādas situācijās jārēķinās, ka sunim vajadzēs pasi un apliecinājumu par veiktajām potēm ( konkrētas potes atkarīgas no katras valsts prasībām). Avio transporta izmantošanas gadījumā sunim būs jāpērk biļete. Tās cena būs atkarīga no suņa izmēra. Dodoties kopā ar suni ārpus Eiropas Savienības, noteikti jāiepazīstas ar mērķa valsts noteikumiem attiecībā uz dzīvnieku ievešanu. Tie var būt visai grūti izpildāmi.

Kā ceļojumā jutīsies pats suns?

Suņi ir dažādi. Ir tādi, kuriem ceļojums ļoti patiks. Būs arī tādi, kuriem svešas vietas un cilvēki var radīt diskomfortu. Kā atklāj kinoloģe un suņu skolas www.sunuskolaventspils.lv pasniedzēja Sarmīte Šlisere, tas atkarīgs gan no suņa temperamenta, gan līdzšinējās pieredzes un audzināšanas. Kinoloģe uzsver - lai ceļotu sunim būtu jāzina vismaz elementārā paklausība ( ļoti vēlams apmeklēta suņu skola). Tas garantēs, ka suņa saimniekam nebūs kauns par tā uzvedību un suns neapdraudēs citus.


Suns, Image by Ylanite Koppens from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas