Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sūtījumu piegādātāji bažīgi par "Lietuvos paštas" ienākšanu Latvijas tirgū

Foto: Lietuvos paštas

Foto: Lietuvos paštas

Lietuvas valsts pasta kompānijas "Lietuvos paštas" ienākšana Latvijas tirgū paaugstinās konkurenci sūtījumu jomā, atzina sūtījumu piegādes kompāniju VAS "Latvijas pasts", SIA "Omniva" Latvijā un SIA "Venipak Latvija" pārstāvji.

"Latvijas pasta" valdes priekšsēdētāja Beātes Krauze-Čebotare norādīja, ka "Lietuvos paštas" ir "Latvijas pasta" sadarbības partneris, un abi uzņēmumi arī turpmāk sadarbosies, tostarp arī e-komercijas jomā.

Krauze-Čebotare atzīmēja, ka, ienākot tirgū jaunam pakalpojumu sniedzējam, sūtījumu jomā konkurence pieaugs. E-komercija attīstās gan Latvijā, gan visā pasaulē, tāpēc pakomātu tīkla paplašināšana ir loģisks ikviena sūtījumu pakalpojuma sniedzēja attīstības solis.

""Latvijas pasts" arī plāno izvērst savu darbību Baltijā, tāpēc arī mēs veidosim pakomātu tīklu ārpus Latvijas," papildināja Krauze-Čebotare.

"Omniva" vadītājs Latvijā Gusts Muzikants skaidroja, ka konkurences pieaugums parasti ir labas ziņas sabiedrībai, jo nereti tas ietekmē arī gala pakalpojuma cenu.

Tomēr, ņemot vērā, ka jau patlaban sūtījumu piegāžu tirgus ir pieblīvēts un cenas ir zemas - vairākos segmentos gandrīz zem piegādes pašizmaksas - šajā ziņā būtiskas izmaiņas nav gaidāmas. Proti, būtisku ietekmi uz cenām vidējā un ilgtermiņā "Omniva" neprognozē. "Tāpat jāsaka, ka gan privātie, gan biznesa klienti ir salīdzinoši lojāli sev iecienītākajiem zīmoliem," atzīmēja Muzikants.

Savukārt "Venipak Latvija" izpilddirektore Sanita Bērziņa sacīja, ka konkurence saasināsies, tomēr ieguvējs būs gala patērētājs, kuram būs lielākas izvēles iespējas un izdevīgāka cena.

LETA jau rakstīja, ka "Lietuvos paštas" tuvāko nedēļu laikā Latvijā un Igaunijā izvietos pakomātus ar zīmolu "Unisend", investējot apmēram četrus miljonus eiro.

Sākotnēji "Lietuvos paštas" Latvijā un Igaunijā izvietos 300 pakomātus ar jauno zīmolu "Unisend". Savukārt 2024.gada pavasarī arī Lietuvā "Unisend" nomainīs zīmolu "LP express". Plānots, ka kopumā 'Lietuvos paštas" Baltijas valstīs būs vairāk nekā 700 pakomātu.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2500 darbinieku.

Savukārt "Omniva grupā" ietilpst mātesuzņēmums Igaunijas "Eesti Post", kā arī meitasuzņēmumi "Maksekeskus" Igaunijā, "Omniva" Lietuvā un SIA "Omniva" Latvijā.

Latvijā "Omniva" apgrozījums pagājušajā gadā bija 18,367 miljoni eiro, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,8 reizes un bija 635 072 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2945 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Igaunijas "Eesti Post".

Tāpat ziņots, ka "Venipak Latvija" apgrozījums pērn bija 22,996 miljoni eiro, kas ir par 14% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 9% - līdz 1,783 miljoniem eiro. Kompānija "Venipak Latvija" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija "Venipak".

Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums "Venipak", kas dibināts 2004.gadā, piedāvā sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 1000 paku saņemšanas punktu.

Foto: Lietuvos paštas

Foto: Lietuvos paštas

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas