Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Taka kokos Valmierā Sajūtu parkā – pieredzes stāsts

Patiešām priecē, ka aktīvās atpūtas iespēju kļūst arvien vairāk, turklāt tās ir pārdomātas un drošas. Koku trasītes esam iecienījuši un esam pabijuši vairākās, tādēļ ir, ar ko salīdzināt. Jāteic uzreiz, ka nav vienas mīļākās – katrai ir savs šarms un savi bonusi. Jau iepriekš esam rakstījuši, ka Valmierā atvērusies Taka kokos. Nebija variantu – bija jābrauc izmēģināt.

Jutāmies īpaši droši

Uzreiz, par prieku vecākiem, kuri trasē dosies kopā ar bērniem, varu teikt – JĀ! Šeit ir nepārtrauktais stiprinājums, kas ir īpaši droši, jo bērnam pašam nav jāatkabina un jāpieāķē sevi par jaunu. It kā jau mūsdienās pašsaprotama lieta, tomēr visās trasītēs tas vēl nav ieviests un tad mamma ar drebošu sirdi cer, ka bērns nesajauks kaut ko un pats sev pie katras atrakcijas pareizi uzliks drošinājuma siksnas. Nē – šeit ar to nekādu problēmu nav! Turklāt arī pirmā vieta, kur patiešām redzu, ka bērnu pirms došanās trasē nosver – liek uzkāpt uz svariņiem, lai saprastu, vai viņa svars ir atbilstošs (tam jābūt virs 30kg), tāpat jaunāku bērnu par 10 gadu vecumu vienu trasē nevarēja palaist.

Ģimene var doties kopā, neatkarīgi no sarežģītības līmeņiem

Otra labā lieta – trasīte nav pārāk grūta, tai gan ir pāris sarežģītāku atzaru, bet mums patika, ka vecāki un bērni var startēt kopā. Atšķirībā no takām, kur trases sadalītas grūtības līmeņos, kas nozīmē, ka vecāki, kas grib ķert adrenalīnu, dodas pa vienu taku, bet mazie – pa citu, tad šeit varējām kopīgi startēt un bērns kokā var pagaidīt uz platformas, kamēr tētis vai mamma izies grūto atzaru un atgriezīsies uz tās pašas platformas.

Nenomocīsies

Ja neskaita pāris īpašos atzarus, kas bija grūtāki un tiešām prasīja gan 1,50m augumu, gan arī fiziski vairāk spēka, tad pārējā trase vairāk ir jauka un aizraujoša pastaiga pa grīļojošām laipiņām starp kokiem, kas ļauj pārbaudīt savu līdzsvaru. Pēc trases iziešanas ir tā kolosālā sajūta, kad “gribas vēl” un, ejot otrajā aplī, pastaigas jau vairs nesagādāja tādas problēmas, taču bija motivācija – tikt ātrāk līdz Gaujai, kas ir šīs koku takas īpašā vērtība.

4 nobraucieni pār Gauju

Pats labākais šai trasē, kas atšķir to no daudzām citām – tā 4x šķērso Gauju! Turklāt iegādātā biļete ir derīga 3 stundas, kuru laikā trasi var iziet pat 2-3 reizes, tādējādi vizināties pār Gauju pat 8 un 12 reizes. Tas tiešām ir fantastiski – lidot pāri Gaujas ūdeņiem, matiem vējā plīvojot un no augšas noraugoties uz makšķernieku, kas stāv krastā, lomu gaidīdams, uz laivotājiem, kas jautri dziedādami paslīd garām.

Un te pārliecinājāmies, ka svaram tiešām ir nozīme, kā arī tam, ka vecāki ir klāt un var padot roku bērnam otrā galā. Astoņgadnieks ar trasi tika galā lieliski un bija ļoti aizrāvies, bet vienā no nobraucieniem pāri Gaujai nepaspēja ieķerties finiša tīklā, aizslīdēja atpakaļ. Taču jau iepriekš aprakstītā drošības sajūta, ko radīja trases darbinieki, izslēdza jebkādu uztraukumu par šo situāciju – instruktors tūdaļ bija klāt un palīdzēja “tikt krastā”, bet mazais pārlaimīgs prasījās vēl vienu apli pa trasi.

Ja gribas sevi fiziski izaicināt – tad, iespējams, šī nebūs pati atbilstošākā vieta, lai gan viss, protams, atkarīgs no sagatavotības. Taču, ja gribas pavadīt aktīvu laiku ar ģimeni un traukties pār Gaujas ūdeņiem – tad ir jābrauc tieši uz šejieni. Vai mums patika? Jā, mēs te atgriezīsimies vēl!


- Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Taka kokos Valmierā. Foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas