Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Telpas bez gaisa ventilācijas rada pārkaršanas risku!

Ventilators karstā dienā. Attēls: pexels.com

Ventilators karstā dienā. Attēls: pexels.com

Lai gan Latvijas vasaras reti mūs lutina ar ilgstošu siltu laiku, tomēr arī pie mums mēdz būt karstuma viļņi, ar kuriem jārēķinās, lai neriskētu ar savu veselību pārkarstot. Īpaši bīstama pārkaršana ir zīdaiņiem un maziem bērniem, gados vecākiem cilvēkiem, hroniski sirds, elpceļu vai asinsvadu slimniekiem, kā arī fiziski aktīviem vai fiziskā darbā nodarbinātiem cilvēkiem. Pārkaršanu veicina dažādi faktori, tostarp nepietiekams šķidrums organismā, fiziska slodze karstā laikā un telpās, nepiemērots apģērbs, taču vēl viens svarīgs faktors ir gaisa kvalitāte telpās, kurās uzturamies karstā laikā. Pārkaršanu var izraisīt arī nevēdinātas, pārkarsušas telpas bez gaisa. Lai nepārkarstu, vajadzētu izvairīties no ilgstošas fiziskas piepūles karstumā – gan ārā, gan iekšā. Ja ārā temperatūru ietekmēt mēs nevaram, tad iekštelpās to mūsu vietā veic gaisa ventilācijas sistēmas un gaisa kondicionieri.

Kā parūpēties par gaisa ventilāciju mājās un darbā?

Ventilācijas sistēmas mēdz būt visai sarežģīts mehānisms, kas nodrošina nepārtrauktu svaigā gaisa esamību un telpu vēdināšanu visā ēkā. Lai ventilācijas sistēma darbotos, ir vajadzīga tās apkope un atsekošana vismaz reizi gadā. Ja privātmājā varbūt ir iespējams to izdarīt arī pašam, tad lielākos objektos – dzīvokļu, biroju vai rūpniecības ēkās – visu ventilācijas šahtu, cauruļu un citu sistēmas elementu apsekošanu labāk uzticēt speciālistiem.

Ventilācijas sistēmu apkopes speciālisti:

  • Atsekos ventilācijas cauruļu tehniskajam stāvoklim;
  • Iztīrīs visas ventilācijas šahtas un caurules;
  • Informēs ēkas pārvaldnieku par esošo situāciju un nepieciešamajiem uzlabojumiem.

Ja gaisa kondicionieris nestrādā, kā nākas

Arī gaisa kondicionieri ir regulāri jāapkopj – turklāt pirms vasaras sezonas, nevis, kad kaut kas jau noticis, jo parasti jau lietas mēdz sabojāties tieši tad, kad tās visvairāk vajag. Laikus nepamanīti kondicioniera bojājumi var vēl vairāk pasliktināt situāciju karstā dienā. Ja nedarbojas kondicionieris, iespējams, tam ir aizķepis vai netīrs filtrs, pārdedzis motors, kļūda termostatā, noplūdusi dzesētājviela, vai radies kāds bojājums gaisa kompresorā.

Lielāko daļu šo bojājumu var novērst, regulāri uzticot kondicionieru aprūpi sertificētu meistaru komandai. Tas noteikti būs lētāk un arī ērtāk nekā steidzami remontdarbi!

ServoControl sniedz ventilācijas, kondicionēšanas un apkures sistēmu apkalpošanas, montāžas, projektēšanas un remonta pakalpojumus, lai mājās būtu tīrs un patīkams gaiss jebkurā gadalaikā un laikapstākļos.

Ventilators karstā dienā. Attēls: pexels.com

Ventilators karstā dienā. Attēls: pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas