Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Teritorijas sakopšana pavasarī: dzīvosim skaisti!

Foto: Anders Kristensen, Pexels.com

Foto: Anders Kristensen, Pexels.com

Pavasaris ir laiks, kad daba pēc ziemas miega atdzīvojas, un mūsu apkārtne atkal iegūst skaistu un dzīvības pilnu izskatu. Lai arī pavasarī mūsu dārzi, pagalmi un citas teritorijas izskatītos pievilcīgi, bez teritorijas sakopšanas neiztikt. Šajā rakstā aplūkosim, kādus darbus sevī ietver teritorijas sakopšana pavasarī, pievēršot īpašu uzmanību dažāda veida dzelžu novākšanai, lai mūsu apkārtne būtu ne tikai skaista, bet arī droša!

1. uzdevums: nevajadzīgo ēku un iekārtu demontāža

Nereti piemājas pagalmu, uzņēmuma teritoriju vai kādu citu vietu ļoti nepievilcīgu padara dažādas ēkas un iekārtas, kas savu laiku jau sen nokalpojušas, piemēram, siltumnīcas, palīgēkas, kūpinātavas, u. c. Turklāt tās var radīt būtiskus drošības draudus, it īpaši, ja to stāvoklis ir kritisks vai arī teritorijā uzturas bērni un / vai mājdzīvnieki.

Reizēm dažādu dzelžu novākšana un citi demontāžas darbi šķiet vienkārši izdarāmi pašu spēkiem, taču itin bieži tam vajag gan attiecīgas zināšanas, gan specifisku aprīkojumu un instrumentus. Un nemaz nerunāsim par iespējamo drošības apdraudējumu, demontāžas laikā pieļaujot kādu kļūdu. Šo iemeslu dēļ demontāžas darbi, tostarp dzelžu novākšana, jāuztic profesionāļiem no LOM.LV UZŅĒMUMS, kuri to paveiks ātri, efektīvi un droši.

2. uzdevums: atkritumu un metāllūžņu nodošana

Dažāda veida atkritumi pavasarī atrodami praktiski ikvienā pagalmā, dārzā un citviet, tāpēc jāzina, kā no tiem atbrīvoties. Ar kaudzēs sagrābtajām lapām viss ir vienkārši – atliek tās aiznest līdz komposta kaudzei vai nodot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam pārstrādei. Arī citi atkritumi jāšķiro un jānodod tam paredzētajā kārtībā, Savukārt, ja teritorijā ir metāllūžņi (tostarp – savu laiku nokalpojuši transportlīdzekļi), tos noteikti ir vērts nodot. Dzelžu novākšana un nodošana ļaus ne tikai parūpēties par skaistāku un drošāku apkārtni, bet arī tikt pie papildu naudas.

Piemēram, šī raksta tapšanas brīdī LOM.LV UZŅĒMUMS melno metāllūžņu cenas teju visās kategorijās pārsniedz 200 eiro par tonnu, atsevišķos gadījumos sasniedzot 265 eiro atzīmi. Nemaz nerunāsim par krāsainajiem metāllūžņiem – to cena, atkarībā no materiāla, var pārsniegt pat 4000 un 6000 eiro robežu par tonnu. Ja jūsu rīcībā nav atbilstoša transporta, ar kuru varētu nogādāt metāllūžņus līdz pieņemšanas punktam, arī par to var parūpēties LOM.LV UZŅĒMUMS darbinieki, izmantojot dažādu tilpumu konteinerus, automašīnas ar manipulatoru un mobilo bageru Atlas 1504.

3. uzdevums: nepieciešamo darbarīku un instrumentu inventarizācija

Kad no visa liekā esat ticis vaļā, laiks apdomāt, ko šajās vietās gribat redzēt turpmāk. Varbūt esat nolēmis uzcelt jaunu siltumnīcu? Vēlaties iekopt skaistu mauriņu? Vai arī sagatavot vietu auglīgam kompostam? Atkarībā no tā, kādi dārza darbi ieplānoti, jāizvēlas arī atbilstoši darbarīki un instrumenti, lai teritorijas sakopšana un iekārtošana būtu ērta un efektīva.

Piemēram, pievilcīgam mauriņam noder ne tikai zāles pļaujamā mašīna, bet arī aerators un vertikulators, savukārt augļu koku vainagu veidošanai vajadzīgs atbilstošs zāģis. Savukārt no visiem nevajadzīgajiem instrumentiem un darbarīkiem atbrīvojieties. Piebildīsim, ka LOM.LV UZŅĒMUMS pieņem arī elektromotorus, akumulatorus un dažāda veida sadzīves tehniku.

LOM.LV UZŅĒMUMS piedāvājumā – visi nepieciešamie pakalpojumi, kas saistīti ar metāllūžņiem

LOM.LV UZŅĒMUMS pieņemšanas punkts atrodas Rīgā, Spilves ielā 6A, taču uzņēmuma piedāvājumā ir arī demontāžas darbi, metāllūžņu savākšana, iekraušana un transportēšana, kā arī šķirošana, pārstrāde un utilizācija. Ja arī jums šajā pavasarī ir aktuāla teritorijas sakopšana, kurā ietilpst dzelžu novākšana, rakstiet uz e-pasta adresi ofiss@lom.lv vai arī zvaniet uz telefona numuru +371 80003800 vai +371 29999797!

Foto: Anders Kristensen, Pexels.com

Foto: Anders Kristensen, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas