Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Tev ir jāuzņemas atbildība pret saviem sekotājiem," Rojs Rodžers atspēko Evelīnas Pārkeres pārmetumus

Rojs Rodžers Linkevičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rojs Rodžers Linkevičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šova "Žetons par uzdrīkstēšanos" trešās epizodes viesis Rojs Rodžers Linkevičs atklāj vadītājam, modes māksliniekam Romānam Andrejevam jeb Dāvidam, kādēļ vēlas aizbraukt no Latvijas un kas notika starp viņu un influenceri Evelīnu Pārkeri, kā arī dalās pārdomās par influenceru atbildību sociālajos medijos un drag queen kustību Latvijā.

Viens no pašmāju pazīstamākajiem influenceriem, drag queen un šovmenis Rojs Rodžers Linkevičs pārsteidz Dāvidu, cik viņa skatuves tēls ļoti atšķiras no puiša, kāds viņš ir ikdienā. Puisis pats norāda, ka ikdienā ir diezgan vienkāršs, ar kapsulas garderobi un savu spilgto skatuves tēlu atstāj konkrētiem dzīves notikumiem.

Sarunas laikā Rojs stāsta par ģimenes reakciju, kad viņš pirmo reizi ir parādījis savas personības spilgto drag queen pusi. Tas ir noticis gandrīz pirms 10 gadiem, lielākās pārdomas esot bijušas tēvam, kurš satraucies, vai dēls šādā veidā varēs sev nodrošināt finansiālo stabilitāti, tomēr Rojs atzīst, ka ir novērojis, kā sākotnējā cilvēku skeptiskums pazūd, ja kļūsti veiksmīgāks tajā, ko tu dari: "Sākumā tev pašam ir bail, un radinieki projicē bailes no savas puses, un tas ir tas, kas bieži vien jebkuram neļauj darīt to, ko viņš grib."

Skolas laikā Rojs tomēr ir ieguvis rūgtu pieredzi, kā apkārtējie nepieņem viņa personību, tomēr ar savu tagadējo pieredzi influenceris atzīst, ka svarīgākais ir tas, ko domā viņa draugi, svešu cilvēku domas esot viņu pašu viedoklis. Šobrīd arī lasot interneta komentārus, Rojs vairs nejūt vajadzību "apgāzt" par sevi rakstītos melus: "Ja cilvēkam nepatikšu, tad viņš vienmēr atradīs, kur man piesieties."

Par spīti tam, ka Rojs ir pašmāju slavenība, cenšas uzturēties sev tuvāko lokā un skolas gadi jau ir pagājuši, tomēr ikdienā viņš vēl joprojām sastopas ar homofobiem līdzpilsoņiem, kas bieži vien arī uzbrūk, izplata stereotipētus uzskatus un rada nepareizu priekšstatu par LGBTQ komūnu Latvijā. Pārspīlēti homofobi parasti esot tie, kas uzskata, ka viņiem kāds nāks virsū un "piesiesies". "Homoseksuāļiem visi vīrieši nav iekāres objekts tikai dzimuma dēļ. Svarīgs ir arī daudz kas cits, piemēram, personīgā higiēna," atzīst Rojs. Epizodes laikā Rojs ar Dāvidu nonāk pie atziņas, ka drag queen kustība Latvijā patiesībā ir jau ilgi, izklaides industrijā pastāvot žanram, kad heteroseksuāli vīrieši ietērpjas sieviešu drēbēs, tikai to cilvēki neidentificē ar LGBTQ komūnu. Rojs norāda, ka arī vēsturiski vīrieši ir pārģērbušies par sievietēm, piemēram, senās Grieķijas laikā, kad dāmas nemaz nedrīkstēja tēlot teātrī, un līdz ar to nekas cits neatlika. Šāda sabiedrības attieksme esot viens no iemesliem, kādēļ Rojs apsver domu aizbraukt no Latvijas.

Dāvids arī neizvairās sarunas laikā uzdot jautājumu par Roja skandālu kopā ar citu Latvijas influenceri Evelīnu Pārkeri. Pagājušajā gadā Pārkere izdeva autobiogrāfisku grāmatu, par kuru Rojs kritiski izteicās publiskajā vidē. Sarunas laikā Rojs norāda, ka šis ir piemērs situācijai, kad influencerim ir jāuzņemas atbildība pret saviem sekotājiem - nevar publiskajā vidē grāmatu pasniegt kā zelta gabalu, bet kritiku par tās saturu un neatbilstošo cenu pateikt tikai privāti: "Tas bija uz robežas ar krāpniecību, kā tā grāmata tika prezentēta. [..] Tas ir neētiski pret sekotājiem, atbalstītājiem."

Par spīti tam, ar ko Rojs Rodžers saskaras ikdienā viņa piederības LGBTQ komūnai dēļ, influenceris nezaudē savu tādu kā iekšējo filozofiju, ka viņš dara tā, lai aiz sevis atstātu kādu augstākstāvošu ideju, kam cilvēki varētu sekot. Tomēr viņa praktiskākais sapnis ir vecumdienās būt starp dzīvniekiem, sarunā ar Dāvidu norādot, ka šāda vēlme Rojam ir kopš bērnības, kas tika pavadīta laukos.

Lasi vēl:

Rojs Rodžers Linkevičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rojs Rodžers Linkevičs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas