Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tiešraidē būs iespējams vērot mazo ērgļu apgredzenošanu

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) šonedēļ tiešraidē piedāvās vērot mazo ērgļu apgredzenošanu, liecina informācija LVM mājaslapā.

Skatītājiem būs iespējams sekot līdz gredzenošanas darbu norisei, tostarp ligzdu meklēšanai, kāpšanai kokā un gredzenu likšanai.

Kā skaidro LVM vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis, ērgļu gredzenošana palīdz noskaidrot putnu dzīves ilgumu, migrāciju ceļus, ziemošanas vietas, kā arī ligzdošanas teritorijas lielumu un ligzdojošo ērgļu izcelsmi.

Tiešraidē Bergmanis komentēs mazo ērgļu gredzenošanas gaitu, dalīsies pieredzē un atbildēs uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem. Tiešraidi vadīs LVM podkāsta "Dabā gājējs" vadītāja Inese Pučeka.

Tiešraide notiks piektdien, 29.septembrī, plkst.11 uzņēmuma "Facebook" lapā.

LVM informē, ka Latvijā ligzdo sešas ērgļu sugas - mazais ērglis, vidējais ērglis, kas sastopams ārkārtīgi reti, klinšu ērglis, jūras ērglis, zivjērglis un čūsku ērglis. Visbiežāk satopamais ir tieši mazais ērglis, kas ligzdo pieaugušos jauktu koku vai lapu koku mežos.

Jau ziņots, ka LVM apgrozījums pērn bija 566,612 miljoni eiro, kas ir par 39,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 242,193 miljoni eiro. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija. LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas