Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tirdzniecībā aktivitāte varētu uzlaboties pakāpeniski šā gada laikā

Rīgas Centrāltirgus Foto: LETA

Rīgas Centrāltirgus Foto: LETA

Tirdzniecībā aktivitāte varētu uzlaboties pakāpeniski šā gada laikā līdz ar kopējo ekonomisko izaugsmi un ekonomiskā noskaņojuma uzlabošanos, teikts Latvijas Bankas publiskotajā jaunākajā makroekonomisko prognožu pārskata.

Tirdzniecības aktivitāte gada sākumā vēl bija visai pieticīga un, lai gan pirktspējas palielināšanās uzlabo patērētāju noskaņojumu, saņemšanās pirkumu palielināšanai vēl tikai gaidāma, uzskata Latvijas Banka.

Īstermiņa dati par mazumtirdzniecības apgrozījumu, karšu maksājumiem un automobiļu reģistrāciju pagaidām norāda uz visai apdomīgiem pirkumiem un patēriņu pirmajā ceturksnī.

Latvijas Bankas ieskatā gada laikā pieaugošā aktivitāte ļaus sasparoties tā dēvēto neprimāro preču, piemēram, mājokļa labiekārtošanas preču, mazumtirdzniecībai. Lai gan ienākumu kāpums un inflācijas strauja samazināšanās ļāvusi patērētājiem pēdējos mēnešos kļūt optimistiskākiem, patērētāju noskaņojuma līmenis joprojām ir pat zemāks nekā atsevišķos pandēmijas mēnešos.

Nozares pārstāvji uzskata, ka šogad turpināsies ieguldījumu veikšana jaunu tirdzniecības vietu atvēršanā un loģistikas kapacitātes stiprināšanā pārtikas mazumtirdzniecībā. Lai gan tas nenozīmē apakšnozares izplešanos, tomēr apliecina konkurences saasinājumu un cīņu par klientiem, kuru pirkumi pēdējā laikā bija kļuvuši izsvērtāki, ko noteica augstās mājokļa uzturēšanas izmaksas, procentu likmju kāpums, kā arī nodokļu pārmaiņas, skaidro Latvijas Banka.

Samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes palielināšana atsevišķām pārtikas precēm jau stājusies spēkā, savukārt dabas resursu nodokļa palielināšana no šā gada 1.jūlija varētu negatīvi ietekmēt lietoto preču (apģērbu) tirdzniecību, kas raisa diskusijas par ilgtspējību, tomēr, visticamāk, būtiski neietekmēs kopējo mazumtirdzniecības izaugsmi, prognozē Latvijas Banka.

Rīgas Centrāltirgus Foto: LETA

Rīgas Centrāltirgus Foto: LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas