Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tulikivi ziepjakmens krāsns – patīkama un ekonomiski izdevīga apkures alternatīva

Laikā, kad visu Eiropu satricinājis prātam neaptverams energoresursu cenu kāpums, un grūti prognozēt, kad un vai vispār situācija šai ziņā normalizēsies, ir vērts apsvērt pilnīgu vai daļēju pāreju uz lētāku un stabilāku dzīvojamās platības apsildes risinājumu, piemēram – malkas vai koksnes granulu apkuri. Koksne un tās blakusprodukti pieder pie atjaunojamajiem dabas resursiem, un ir iegūstami tepat uz vietas. To cena nav tik ļoti atkarīga no lielo ģeopolitikas spēlētāju “kaprīzēm”, tātad – arī nekāps tik strauji, kā tas šobrīd notiek ar gāzi, naftu un elektroenerģiju.

Ideāls risinājums telpu apsildei būtu labi pazīstamā somu ražotāja Tulikivi akmens krāsns vai kamīna iegāde. Telpu apsilde ar akmens krāsni ir ne vien ekonomiski izdevīgāka, bet arī – visekoloģiskākais apkures veids, kas rada mājās patīkamu mikroklimatu.

Unikālais Tulikivi ziepjakmens un tā labās īpašības

Tulikivi ražoto krāšņu un kamīnu unikālā priekšrocība ir īpašā, Somijas austrumos iegūstamā ziepjakmens izmantošana. Somijas ziepjakmens atradnes veidojušās tektonisko procesu un vulkānu izvirdumu rezultātā pirms aptuveni diviem miljoniem gadu.

Pamatvielas, kas veido ziepjakmeni ir talks un magnēzijs gandrīz vienādās proporcijās. Pateicoties talkam ziepjakmeni ir viegli apstrādāt, savukārt lielā magnēzija koncentrācija nodrošina lielisku stiprību, akmens ir blīvs un nav porains.

Pateicoties tā blīvajai struktūrai un minerālu sastāvam, ziepjakmenim ir labāka siltumvadāmība nekā citiem materiāliem. Šīs īpašības nodrošina vienmērīgu un strauju visa akmens uzsilšanu.

Konvekcijas situms no tradicionālajiem malkas kamīniem un krāsnīm koncentrējas ap pašu ierīci, paceļas pie griestiem, netiek akumulēts un izplēn caur skursteni. Turpretim Tulikivi krāsnis izplata siltumu vienmērīgi visā telpā, kas saglabājas patīkami silta ilgu laiku – līdz pat 48 stundām no pirmā iekuršanas brīža. Šis siltums ir mīlīgi maigs, patīkams un efektīvi sasilda telpu.

Tulikivi krāsns “nededzina” gaisu, atstājot to sausu un sasmakušu. Tieši pretēji – gaiss saglabājas svaigs un telpā ir viegli elpot.

Ziepjakmens krāšņu virsma arī nesakarst līdz nokaitētai, pret krāsni droši var atspiest muguru, sildīt rokas un nav jāuztraucas, ka tai pieskarsies bērni.

Mīti un patiesība par malkas apkuri

Malkas apkure ir ne tikai ekonomiski izdevīgākais, bet dabiskākais un videi draudzīgākais apkures veids. Malkai sadegot, tā izdala tādu pašu daudzumu CO2, kā kokam dabīgā veidā satrūdot.

Tāpat malkas kamīns ziemas vakaros var kļūt par īstu mājas omulības avotu, bet uz dzīvās uguns gatavots ēdiens vai pašcepta maize iegūst neatkārtojamu garšu.

Taču no senākiem laikiem pret malkas apkuri ir saglabājušies arī zināmi aizspriedumi, galvenokārt saistīti ar šī apkures veida neērtumu, kā arī dūmiem un netīrību. Daļa senāko laiku krāšņu patiešām bija ekspluatācijā neparocīgas – slikti turēja siltumu, dūmoja un malka bija jāpapildina pat nakts laikā.

Ar Tulikivi krāsnīm šādu problēmu nebūs – augstais 91 % lietderības koeficients (salīdzinājumam – parastajām malkas krāsnīm tas ir 70-80 %) un ziepjakmens labās siltumvadības īpašības nodrošinās ilgstošu, vienmērīgu siltumu ar minimālu malkas patēriņu.

Savukārt virpuļveida kurtuves, kas ir patentēts Tulikivi jaunievedums, nodrošina maksimāli tīru malkas vai granulu sadegšanu, bet pelnu kaste ir paslēpta speciālā nodalījumā.

Pārbaudīta somu kvalitāte katrā detaļā

Atkarībā no telpu platības un citām īpatnībām tiek piedāvāti dažādi krāšņu un kamīnu modeļi, jaudīgākie no kuriem spēj nodrošināt līdz 100 m2 liela dzīvokļa vai mājas apkuri. Lielākām platībām vienmērīga siltuma saglabāšanai ieteicams to kombinēt ar citiem apkures veidiem, bet šāda krāsns tik un tā ievērojami samazinās kopējo apkures rēķina summu.

Uzticieties Tulikivi pārbaudītajām vērtībām! Tas ir siltumu akumulējošo krāšņu un kamīnu zīmols №1. Šīs krāsnis apsilda vairāk kā 300 000 māju visā pasaulē. Somijas kvalitāte ir redzama katrā ziepjakmens krāsns detaļā.

Visa piedāvātā produkcija, kuru Latvijā izplata uzņēmums SIA “Akmens krāsnis”, ir ražota Somijā no augstākās kvalitātes dabīga akmens, un izturējusi Somijas skarbā klimata un gadu desmitu pārbaudi.

Akmens krāsnis, Tulikivi

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas