Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tumša istaba – labāks miegs! Labāks miegs - stiprāka veselība!

pexels.com

pexels.com

Jebkuram cilvēkam ir nepieciešams miegs - tas palīdz ķermenim atpūsties un pilnībā atjaunoties, lai organisms varētu turpināt pilnvērtīgi funkcionēt. Mūsdienās daudziem var šķist, ka ir pilnīgi vienalga kādos apstākļos gulēt. Pat ja telpai ir tumšie aizkari, nereti cilvēki visu nakti atstāj ieslēgtu televizoru vai klēpjdatoru, citi, pat pēc gaismas izdzēšanas, turpina aktīvi izmantot viedtālruni.

Tomēr ne velti dabā ir iekārtots tā, ka naktis paredzētas gulēšanai – tumsā mūsu ķermenis izstrādā melatonīnu, kas palīdz mums aizmigt un arī nogulēt ciešā miegā. Visražīgāk attiecīgais hormons veidojas laika posmā no 23 – 03 naktī un pat nejaušs gaismas stars var šo procesu pārtraukt. Melatonīna daudzumam asinīs samazinoties, cilvēki cieš no noguruma, slikta garastāvokļa, trauksmes, bezmiega un miega traucējumiem, kā arī veidojas hormonālais disbalanss un rodas grūtības koncentrēties. Dzīvojot pilsētā, ja guļamistabas aizkari ir plāni, ir ļoti grūti izvairīties no ielas apgaismojuma, kas deg visu nakti, tāpat, īpaši pilnmēness laikā, mēness stari mēdz iespīdēt visnegaidītākajā brīdi, liekot pēkšņi pamosties un radot grūtības atkal aizmigt.

Ir vairāki veidi, kā pilnīgi vai daļēji aptumšotu telpu:

Pirmkārt, iespējams izmantot aptumšojošas rullo žalūzijas, no pilnīgi necaurspīdīga rullo auduma, bet ar noteikumu, ka tās tiek stiprinātas pie sienas, virs loga ailes. Turklāt tām uz katru pusi ir jābūt vismaz 10cm platākām nekā pati loga aile. Ja rullo žalūziju audums nepieguļ sienām pilnīgi, kā arī, ja augšpusē vai starp sienu un žalūziju veidojas sprauga, telpā var iegūt tikai ap 80% aptumšojumu Stiprinot šīs pašas aptumšojošas rullo žalūzijas loga ailē vai pat uz katra rāmja, šie aptumšošanas % ir vēl mazāki, jo rodas vēl vairāk gaismas spraugu. Secinājums – ar rullo žalūzijām pilnībā aptumšot telpu nav iespējams.

Otrs variants, kā aptumšot telpu, protams, ir aizkari. Ir pieejami 100% aptumšojoši aizkaru audumi, kas pēc savas struktūras ir diezgan stīvi un nav krītoši. Ar šiem audumiem nekāds romantiskais logu noformējums neizdosies, tomēr tie dos vislabākos rezultātus gaismas necaurlaidībai, ar noteikumu, ka aizkari tiek stiprināti pie aizkaru stangām-sliedēm, kuras savukārt ir piestiprinātas pie griestiem, un vēlams, lai šīm sliedēm ārpusēs būtu līkumi, kuri pieguļ sienai. Tādējādi zūd iespēja rasties gaismas spraugām. Līdzko vēlamies logu noformēt ar skaistām stangām, kurām ir riņķīši un skaisti uzgaļi, nav īsti vērts iegādāties 100% aptumšojošos audumus, jo gaisma telpā ieplūdīs gan virs stangas, gan pa sāniem ārpusēs.

Trešais variants aptumšot telpas ir ar tā saucamajiem “dim-out” audumiem , kuri atkarībā no toņa aptumšo telpu no 50% - 80% - jo gaišāks tonis, jo mazāk aptumšo. Šie audumi ir pieejami visplašākajā izvēlē: tie ir gan gludi un vienkrāsaini, gan ar dažādām faktūrām, rakstiem un zīmējumiem. Tāpat “dim-out” audumi, atšķirībā no 100% aptumšojošajiem, ir mīkstāki, tāpēc krītošāki. Ļoti bieži šos audumus izmanto kā oderes, ja izvēlētais aizkaru audums ir par plānu vai nepietiekami veido vēlamo aptumšošanu.

Aizkaru salona “Bea” direktore Ieva Svarinska aicina: “Lai izvēlētos sev piemērotāko telpu aptumšošanas variantu, runājiet ar mums, un mūsu speciālisti palīdzēs Jums izvēlēties sev piemērotāko!”


pexels.com

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas