Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tuvojoties EP vēlēšanām, aicina pārliecināties par pases un personas apliecība derīguma termiņu

Foto: Edijs Pālens/LETA18

Foto: Edijs Pālens/LETA18

Tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un skolēnu vasaras brīvlaikam, kad iedzīvotāji nereti dodas ārvalstu ceļojumos, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu derīguma termiņu, kā arī nepieciešamības gadījumā tos savlaicīgi noformēt, aģentūru LETA informēja PMLP.

Lai balsotu Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks šī gada 8.jūnijā, līdzi obligāti jāņem līdzi derīgs personu apliecinošais dokuments - pilsoņa pase vai personas apliecība jeb eID karte. Dokumentus iespējams noformēt jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā divu vai desmit darba dienu laikā, veicot valsts nodevas maksājumu.

Ne mazāk svarīgi personu apliecinošie dokumenti ir, šķērsojot Latvijas robežu. Derīgai pasei vai eID kartei obligāti jābūt visiem ģimenes locekļiem neatkarīgi no vecuma. Bērna dzimšanas apliecība nav personu apliecinošs dokuments.

"Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad personu apliecinošā dokumenta termiņš ir beidzies un dokuments ir jānoformē steidzamības kārtā, aicinām jau laikus pārliecināties, vai dokumentam drīz nebeigsies termiņš. Mudinām atcerēties arī par bērnu personu apliecinošajiem dokumentiem, ja vēlaties ceļot ārpus Latvijas skolēnu vasaras brīvlaikā," uzsver pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Noformējot dokumentus bērniem, vecākiem jāņem vērā četri būtiski aspekti.

Pirmkārt, noformējot dokumentus, bērnam līdz 13 gadu vecumam ar vecākiem obligāti nodaļā jāierodas vienu reizi, kad tiek noformēts personu apliecinošais dokuments. Taču no 14 gadu vecuma bērnam pašam obligāti jāierodas saņemt savu personu apliecinošo dokumentu.

Otrkārt, ja bērnu iespējams nofotografēt, fotografēšana notiek pārvaldes nodaļā uz vietas. Ja bērna fotografēšana nav iespējama, iekļaušanai personu apliecinošajā dokumentā jāiesniedz fotodarbnīcā izgatavota fotogrāfija.

Treškārt, noformējot dokumentus bērnam, vecākam būs jāuzrāda savs personu apliecinošais dokuments, kā arī jāiesniedz bērna iepriekšējais personu apliecinošais dokuments, ja tāds bijis izsniegts.

Ceturtkārt, ja vecāka pasē paredzēts ierakstīt bērnu, tā būs jāatstāj nodaļā uz desmit darba dienām. Ja ir vēlme veikt pasē ierakstu par bērnu, PMLP aicina to lūgt izdarīt klientu apkalpošanas speciālistam jau dokumenta noformēšanas brīdī, lai šī procedūra nebūtu jāveic vēlāk.

Pārvalde atgādina - daudzas valstis nosaka specifiskas ieceļošanas prasības - lai pase būtu derīga vēl vismaz trīs vai citos gadījumos pat sešus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigu datuma.

Lai noskaidrotu precīzu informāciju par dokumenta nepieciešamo derīguma termiņu, pārvalde aicina pirms brauciena savlaicīgi sazināties ar attiecīgās valsts diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību.

Foto: Edijs Pālens/LETA18

Foto: Edijs Pālens/LETA18

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas