Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai kaķis ilgi tur ļaunu prātu?

Kaķis. Foto: Unsplash

Kaķis. Foto: Unsplash

Par kaķiem radies priekšstats, ka tie ir personības, kas staigā, kur pašam patīk, dara, ko vēlas un ilgstoši mēdz arī paturēt prātā to, kas viņiem nav paticis. Vai tiešām kaķi nespēj piedot un aizmirst pāridarījumus un notikumus, kas viņus sarūgtinājuši?

Izrādās, kaķi spējot atcerēties dažādus aizvainojumus un notikumus līdz 16 stundām. Ja tu nejauši uzkāpsi kaķim uz astes, Jūsu attiecības neatgriezeniski sabojātas netiks, lai gan momentā viņš tavu atvainošanos var arī nepieņemt. Taču kaķis spēj atcerēties atkārtotu sliktu izturēšanos un vardarbību visu atlikušo mūžu, tādēļ pret kaķi tomēr ir jāizturas cieņpilni.

Kaķis labi apzinās, ka viņa izdzīvošana lielā mērā atkarīga no Tevis, tādēļ viņa interesēs nav izvairīties no tevis ilgtermiņā, ja negatīvā pieredze bijusi vienreizēja, nejauša. Taču izdzīvošanas instinkts kaķim palīdz saglabāt atmiņā dažādas traumas – gan fiziskas, gan garīgas, lai varētu no tām izvairīties nākotnē.

Kaķi ir iespējams arī apbēdināt, ja nerīkojies saskaņā ar viņa vēlmēm, taču parasti šīs dusmas ir īstermiņā. Par savu noskaņojumu kaķis ļauj nojaust ar ķermeņa valodu.

Ja kaķis ir satraukts, noteikti pamanīsi brīdinājuma pazīmes:

  • Izvairīšanās no tevis, slēpšanās vai pat iziešana no telpas, kad Tu tajā ienāc
  • Astes ātra luncināšana, īpaši, ja aste ir zemu
  • Ausis pieglaustas cieši pie galvas
  • Acu zīlītes paplašinātas
  • Rūkšana vai šņākšāna
  • Skrāpēšana
  • Kūkums uzmests, spalva sacēlusies

Ja novēro šādu uzvedību, dod kaķim nedaudz vietas un laika nomierināties – atkāpies un liec viņu mierā. Tā vietā, lai uzmācīgi mēģinātu viņam tuvoties, pārdomā, kāpēc tavs kaķis ir nokaitināts un kā turpmāk vari notā izvairīties.

Iesakām:

Kaķis. Foto: Unsplash

Kaķis. Foto: Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas