Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai var iemācīt suni neriet, konsultē kinoloģe

Kad pieņemam savā dzīvē suni, ir lietas, par kurām pat neidomājamies, ka tās var izrādīties īsts traucēklis. Piemēram, suņa riešana. Ir suņi, kas rej tikai tad kad nepieciešams – aizsargājot teritoriju, ziņojot par svešinieku. Bet ir tādi suņi, kas mēdz rit un riet nemitīgi, vienalga – diena vai nakts. Kā rīkoties situācijās, ja suņa riešana ir apgrūtinoša saimniekam, un vai var iemācīt suni neriet, konsultē kinoloģe Sarmīte Šlisere.

Suņu riešanas iemesli

Suņi rej dažādu iemeslu dēļ. Jāskatās gan, kāpēc, uz ko un kādos gadījumos, kā arī cik bieži riešana notiek. Kā nekā – riešanas ir suņa komunikācijas veids, tā ir viņa valoda. Protams, ka suns rej tad, kad tas vēlas kādam ko pateikt, piemēram, brīdināt un aizdzīt svešinieku, kas ienācis saimnieka vai suņa īpašuma teritorijā, vienkārši sasaukt saimnieku, suns ar riešanu arī sauc palīgā, stāsta.. gluži kā visi, kas komunicē. Bet suņi mēdz riet arī aiz garlaicības – aiz neko darīt! Un ko darīt tad, ka suns nemitīgi pļāpā, tā ka tam muti nevar ne aizvērt? Mēdz būt suņi, kas rej cauru dienu un nakti! Atbilde ir viena – suns jāmāca!

Vai suni var vai nevar iemācīt neriet?

Suni var mācīt jebkurā vecumā. Izmācīt var un vajadzētu arī nelabvēlīgus ieradumus, arī to var darīt jebkurā vecumā, bet - pie kinologa. Būtiski sunim iemācīt, kā rīkoties pēc saimnieka vajadzībām, jo sunim ir jāklausa tieši saimnieks! Jebkuru darbību, uzvedības normas sunī jāaudzina jau no pirmās dienas, kopš cilvēks to pieņem ģimenē.

Kinoloģe stāsta, ka viss sākas ar parasto apmācību pie kinologa. Galvenais ir panākt, lai suns respektē savu saimnieku! Tas ir panākams ar rūpīgu darbu, un ir dažādas metodes, kas piemērojamas katram sunim un viņa saimnieka vēlmēm un nepieciešamībai individuāli. Kāds samierinās ar pretriešanas siksnām, tomēr labāk visu iemācīties no saimnieka, ko drīkst un ko nedrīkst darīt – turklāt tas attiecas uz visām suņa darbībām, uzvedību. Kinologa pavadībā apmācības notiek profesionālā un gan sunim, gan suņa saimniekam drošā vidē. Pats apmācību laiks ir atkarīgs no suņa dabas un saimnieka un suņa komunikācijas, un sastrādāšanās. Suņa saimnieka sadarbība ar viņa dzīvnieku ir ļoti, ļoti būtiska!

Tātad, esam nonākuši pie secinājuma un atziņas, ka suni var iemācīt uzvesties un atbrīvoties no dažnedažādiem uzvedības niķiem un stiķiem jebkurā vecumā, galvenais to darīt prasmīga skolotāja klātbūtnē.

Lasi arī:

Suņi, Photo by Eddie Galaxy from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas