Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai zobu veselības diagnostikai ir nepieciešams zobu rentgens?

Zobu rentgens (Pixabay.com)

Zobu rentgens (Pixabay.com)

Labs zobārsts zinās teikt, ka zobu rentgens ir pirmais solis, kas jāveic, pirms uzsākt tādas zobārstniecības manipulācijas kā zobu labošana, zobu protezēšana, zobu raušana (zobu ekstrakcija), zobu implantācija un citas. Vai zināji, ka zobārstniecībā ir vairāki rentgenu veidi? “Arde Dental” dentālās diagnostikas speciālisti palīdzēja mums saprast dažas galvenās lietas, kam jāpievērš uzmanība:

Ortopantomogramma jeb 2D panorāmas rentgenizmeklējumi

Ortopantomogramma jeb 2D panorāmas rentgenizmeklējumi sniedz vispārēju priekšstatu par to, kas notiek zobu-žokļu rajonā. Šis zobu rentgens veido divdimensionālu zobu rindu rentgenattēlu, kas dažās sekundēs un tikai ar vienu rentgenapstarojuma reizi ļauj uzzināt visu par mutes dobumu un zobu veselības stāvokli, nesniedzot informāciju par sīkām detaļām.

Kad nepieciešama dentālā datortomogrāfija jeb zobu rentgens 3D?

Reizēm sīkākai mutes dobuma izpētei būs nepieciešams veikt dentālo datortomogrāfiju jeb trīsdimensiju rentgenuzņēmumu, kas palīdzēs Zobārstam sniegt pilnu ainu un noteikt pareizu zobu slimību diagnozi un turpmāko ārstēšanu.

Īpaši svarīga dentālā datortomogrāfija tiek piemērota zobu implantu plānošanas gadījumā, jo 3D rentgenizmeklējums sniedz informāciju par kaula struktūru, ko nespēj nodrošināt ne parastais digitālais rentgen-uzņēmums, ne 2D ortopantomogramma.

Ko darīt, ja zobārstam nav aprīkojuma 3D rentgenuzņēmuma veikšanai?

Labs un godprātīgs zobārsts izturēsies atbildīgi pret pacienta mutes veselību un nepieciešamības gadījumā ieteiks tev doties uz citu iestādi. Nesatraucies par to, bet novērtē – Tu esi nokļuvis pie ārsta, kuram patiešām rūp Tava veselība.

Ja Tavam zobārstam problēmas novēršanai ir nepieciešams zobu rentgens, tev ir iespēja to veikt kādā citā iestādē un tad atgriezties pie sava daktera.

“Arde Dental” skaidro, ka bieži vien mazām zobārstniecībām, kurās strādā viens vai daži zobārsti, finansiāli ir neizdevīgi iegādāties tik lielu un dārgu aparatūru, tādēļ ar prieku nodrošina šādu iespēju pacientiem – sniedz mutes dobuma rentgendiagnostikas pakalpojumus.

Savukārt – ja zobārsts Tev piedāvā aizvietot trūkstošos zobus ar implantiem bez šī zobu rentgenizmeklējuma, tad iesākam vērsties pie cita zobu speciālista!

Ja esi izšķīries par skaistu smaidu, tad būtu svarīgi arī pašu ārstniecības procesu nodrošināt kvalitatīvi. Nepilnīga problēmas diagnostika nenodrošinās ne kvalitatīvu ārstēšanas procesu, ne arī dos finansiālu ietaupījumu, jo vēlāk var nākties jau cīnīties ar sekām.

Tādēļ izvēlies uzticamu zobārstu, rūpējies par saviem zobiem un veic zobu rentgendiagnostiku savlaicīgi!

Zobu rentgens (Pixabay.com)

Zobu rentgens (Pixabay.com)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas