Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Valmieras drāmas teātra ēkas pārbūvē paveikti gandrīz 95% no paredzētajiem darbiem

Valmieras Drāmas teātra rekonstrukcijas darbi. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valmieras Drāmas teātra rekonstrukcijas darbi. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valmieras drāmas teātra ēkas pārbūvē paveikti gandrīz 95% no paredzētajiem darbiem, aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Viņa arī atzīmē, ka teātra ēka šogad septembrī tiks atvērta apmeklētājiem.

Pēc VNĪ vēstītā, ir pabeigti administratīvās ēkas modernizācijas darbi - izvietotas jaunas inženiertehniskās komunikācijas, veikta grīdu, sienu, durvju, griestu izbūve un apdare, kā arī izbūvēti trīs lifti. Savukārt ēkas pārējās daļas renovācijas darbi turpinās - tiek veikti izbūvēto inženiertehnisko sistēmu un komunikāciju testēšanas darbi, kā arī sienu, grīdu un griestu izbūve un apdare. Vienlaikus labiekārtošanas darbi notiek ēkas priekšpagalmā gar Lāčplēša ielu.

Kompānijā min, ka būvniecības darbu laikā liela uzmanība tika pievērsta energoefektivitātes uzlabošanai. Apgaismojuma risinājumi ir pilnībā modernizēti, izmantojot energoefektīvas tehnoloģijas. Siltināti jumti, cokols un ārsienas, nomainīti logi un ārdurvis, kā arī izbūvēts jauns siltummezgls, siltumapgādes sistēma ar jauniem sildķermeņiem, ventilācijas un gaisa dzesēšanas sistēmas.

Gavrilova skaidro, ka nozīmīgs ieguvums būs jaunā "Black box" zāle (Jaunā zāle), kas teātrim aizstās bijušo Mansarda zāli, lai tāpat kā pirms rekonstrukcijas teātris varētu turpināt pilnvērtīgi darboties trijās zālēs. Tostarp Lielajā zālē veikti būtiski uzlabojumi, izbūvējot akustiskās sienas, demontējot vecās ložas un to vietā izvietojot jaunas sēdvietu rindas, kā arī veicot akustiskās cilpas instalāciju.

Būvdarbu iepirkums īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Energoefektivitātes paaugstināšana Valmieras drāmas teātrī Lāčplēša ielā 4, Valmierā" ietvaros. Būvdarbi īstenoti ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Renovācijas projekta kopējās izmaksas plānotas 16,31 miljons eiro, kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes un citus ar projekta īstenošanu saistītos izdevumus.

Jau ziņots, ka VNĪ atklātajā konkursā atlikušo būvdarbu veikšanai Valmieras drāmas teātra ēkas būvprojekta īstenošanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā par saimnieciski izdevīgāko tika atzīts SIA "Aimasa" piedāvājums ar piedāvāto līgumcenu 8 162 914 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

2022.gadā VNĪ izbeidza līgumu ar iepriekšējo teātra ēkas būvdarbu veicēju - pilnsabiedrību "SBSC", jo tā pēc vairākkārtējiem pieprasījumiem nespēja atbilstoši normatīviem, tostarp Ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām par būvniecības izmaksu sadārdzinājuma novērtēšanu un kompensēšanu pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājuma 50% apmērā no būvdarbu līguma summas jeb 3,8 miljonu eiro ar PVN cēloņsakarību ar sākto karadarbību Ukrainā, kā arī nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās tāmes pozīcijās.

VNĪ izveidota 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

Valmieras Drāmas teātra rekonstrukcijas darbi. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valmieras Drāmas teātra rekonstrukcijas darbi. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas