Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Valsts kase atbalstījusi Rēzeknes pašvaldības lūgumu par aizņēmuma atmaksas termiņa maiņu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts kase ir atbalstījusi Rēzeknes pašvaldības lūgumu samazināt 2024.gadā plānotos pamatsummas maksājumus par aizdevumu procentu maksājuma pieaugumu, pārceļot samaksas termiņu uz turpmākajiem gadiem, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Ministrijā norāda, ka 28 līgumiem kopsummā 1 086 687,59 eiro no 2024.gada pamatsummas maksājumiem pārcelti uz nākamajiem periodiem.

Jau ziņots, ka finanšu grūtībās nonākusī Rēzeknes dome 25.janvārī pieņēma lēmumu lūgt Valsts kasi mainīt pašvaldībai izsniegto aizdevumu atmaksas termiņu, samazinot 2024.gadā plānotos pamatsummas maksājumus par aizdevumu procentu maksājuma pieaugumu, pārceļot samaksas termiņu uz turpmākajiem gadiem, nemainot aizdevuma līguma nosacījumus izsniegtajiem aizdevumiem, kā arī garantēt aizdevumu līgumsaistību atmaksāšanai, paredzot nepieciešamos līdzekļus Rēzeknes pilsētas pašvaldības budžetā.

Kā ziņots iepriekš, Finanšu ministrija (FM) ir izvērtējusi Rēzeknes pilsētas pašvaldības iesniegto 2024.gada budžeta projektu, kurā paredzēts kopējais ieņēmumu apjoms 49,2 miljoni eiro, kopējais izdevumu apjoms 50,6 miljoni eiro un 1,3 miljonu eiro liels pamatbudžeta deficīts. Likums nosaka, ka budžetā ir jāparedz un jāpamato, kādi līdzekļi nepieciešami pašvaldībām to funkciju izpildei, nodrošinot, ka izdevumi tiek segti ar ieņēmumiem.

Atbilstoši normatīvo aktu regulējumam gadskārtējam pašvaldības budžetam jābūt apstiprinātam domē ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta likuma izsludināšanas. 2024.gadā pašvaldībām kārtējā gada budžeti ir jāpieņem līdz 21.februārim.

Ja finanšu grūtībās nonākusī Rēzeknes pilsēta apstiprinās bezdeficīta budžetu, Valsts kase pilsētas finanšu situācijas stabilizēšanai piešķirs piecu miljonu eiro aizdevumu.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas