Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Varētu ierobežot satiksmi pār Altonavas ielas tiltu

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgā varētu tikt ierobežota satiksme pār Altonavas ielas tiltu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Viņš skaidroja, ka minētais tilts ir sasaistīts ar "Rail baltica" projektu, un sākotnēji bijis iecerēts Altonavas ielas tiltu nojaukt, tāpēc pašvaldība neesot bijusi domājusi veikt tā kapitālo remontu. Savukārt tagad plāni mainoties, un pašvaldība lūgusi Satiksmes ministriju skaidri atbildēt par tilta turpmāko likteni - vai to paredzēts nojaukt, vai saglabāt.

Atbilde no SM neesot saņemta, tomēr tiltam ir problēmas, kuru dēļ varētu nākties ierobežot satiksmi pār to, brīdināja Rīgas mērs.

Tikmēr pašvaldībā ir pabeigt Zemitāna un Vanšu tiltu projektēšana, līdz ar to pavisam drīz tikts sludināti iepirkumi, kā rezultātā tiks nonākts līdz būvniekiem. Ķirsis skaidroja, ka parasti šādos konkursos ir agresīva konkurence, uzņēmumiem mēģinot iegūt iespēju būvēt objektu, līdz ar to cerīgāks darbu sākšanai varētu būt nākamā gada sākums.

Kā ziņots, Altonavas ielas pārvads būvēts 1910.gadā un ir savu laiku nokalpojis. Tilts atrodas plānotajā "Rail Baltica" trasē, kuras būvniecības laikā novecojušo pārvadu bija paredzēts nojaukt un tajā vietā uzbūvēt tuneli.

Taču, ņemot vērā problēmas ar "Rail Baltica" trases būvniecības finansēšanu, pašlaik pašvaldības rīcībā neesot informācija par projekta iespējamo īstenošanu.

Pavasara sākumā tiltu atzina par nedrošu un tas tika slēgs satiksmei. Pēc vispārējās inspekcijas satiksme transportlīdzekļiem līdz piecām tonnām tika atjaunota. Savukārt kravas transports tiltu izmantot nedrīkst, kā arī 25., 55. un 56. maršruta autobusi turpinās apbraukt slēgto tiltu, dzelzceļu šķērsojot pa Liepājas ielas pārbrauktuvi, kas atrodas netālu no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas.

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas